Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi ideig próbálkozik a...

Manutd84 kérdése:

Mennyi ideig próbálkozik a behajtó cég letiltani a fizetésemből?

Figyelt kérdés

5 éve felmondta a bank a hitelemet mert nem tudtam fizetni. Behajtó cégtől jött a levél,hogy fizetésem egy részére igényt tart stb...

Én ekkor kiköltöztem külföldre mert oda nem ér el a kezük. Ha most visszaköltözök mi vár rám? A házat még mindig nem árverezték el.



#hitel #beható cég
2016. jan. 9. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudom a pontos választ, de abba azért ne legyél biztos, hogy külföldre nem ér el a kezük, ugyanis már létezik olyan, hogy Európai fizetési meghagyás:

[link]

2016. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A behajtó cég semeddig, nekik erre nincs jogkörük.


De amikor a behajtó cég többször felszólított és kiszámlázta ennek díját továbbadja bíróságra és a bírósági végrehajtó az idők végezetéig megteszi.


És már EU-n belül is van behajtás csak iszonyatosan drága és hosszú idő, de van.

2016. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Behajtó cég semeddig, mivel erre nincsen hatásköre. Bírósági végrehajtó tud letiltani a fizetésedből. Ha a bírósági végrehajtás során költöztél ki külföldre, akkor a képviseletedben ügygondnok fog eljárni a végrehajtás során. Ami vagyonod van Magyarországon, az végrehajtás alá fog kerülni. Ha profi a bírósági végrehajtó, tud nyelveket, vagy az alkalmazottai ilyenek, és ki tudják deríteni, hogy külföldön hol dolgozol, akkor a kinti fizetésedből is le tudnak tiltani, de ez nem gyakorlat. Ennek elég kicsi az esélye, mert a jelenlegi végrehajtók többsége nincsen tisztában azzal, hogy jogosultak lennének külföldi vagyontárgy vonatkozásában is eljárni magyar lakossal szemben, akit ügygondnok képvisel (kivéve a külföldi ingatlan vonatkozásában).


Ha van kint bejelentett lakcímet, akkor a jogosult ki fogja várni, hogy a végrehajtó díjjegyzéket állítson ki a behajthatatlanságról. Ezt követően kérni fogja a behajtó cég ellened az európai végrehajtható okirat eljárást.

2016. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!