Lakástakarék felmondás?

Figyelt kérdés

Nyitottam egy lakástakarék számlát az aegonnál... mert megállítottak az egyik üzletközpontban és rábeszéltek...

Szóval azt mondta a fickó, hogy jan 10-ig befizetem a számlanyitási díjat, akkor a felét visszakapom vásálási utalványként. Mondom jó miért ne? (Nagyon nem volt jó.)

De közben meg telefonáltak, hogy nem úgy van az, 5-ig kellett volna befizetni, most úszott a kedvezmény. Mondom kösz, nincs pénzem karácsony után...

A másik, hogy most le fog járni a határozott idejű szerződésem a munkahelyen és nem hosszabbítanak. Se munkám, se semmim, és még ezt is fizetni kéne.

Azt olvastam, hogy 3 hónap míg megszüntetik a számlát, de addig fizetni kéne, gondolom és azt a 3 hónapot vissza kapom, de a számlanyitási díjat gondolom nem.

Most ezzel lehetne kezdeni valamit, hogy 1, félretájékoztattak (amit nem tudok bizonyítani), 2, elveszítem a munkám és nincs miből fizessem? Semmi engedményt nem kapok? Azonnali felmondás vagy ilyesmi van: "Az Ügyfél a Szerződés módosításának hatálybalépéséig jogosult a Szerződést azonnali hatállyal felmondani, azzal, hogy a felmondással

egyidőben köteles a felmondással esedékessé váló tartozásait is megfizetni a Lakástakarékpénztár felé." Ez nem tudom mit jelent pontosan...



2016. jan. 8. 13:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Bár azt nem értem, hogy mi a bánatból akartad volna fizetni ezt a megtakarítást, ha tudtad, hogy nem lesz melód...mi vezérelt? Azzal gondolom tisztában voltál, hogy ez nem egy két hetes távú dolog.
2016. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy nem lesz melóm, mert úgy volt, hogy meghosszabbítják a szerződést, de erre nem került sor és nemrég tudtam meg, eddig hitegettek, hogy minden rendbe lesz.

...

Azért nem kell bunkózni... kösz a választ.

2016. jan. 14. 09:09
 13/13 anonim ***** válasza:
Megsértődni sem kell. Kézenfekvő kérdés volt az általad leírtak alapján, nem a bunkóság vezérelt.
2016. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!