Lakástakarék felmondás?

Figyelt kérdés

Nyitottam egy lakástakarék számlát az aegonnál... mert megállítottak az egyik üzletközpontban és rábeszéltek...

Szóval azt mondta a fickó, hogy jan 10-ig befizetem a számlanyitási díjat, akkor a felét visszakapom vásálási utalványként. Mondom jó miért ne? (Nagyon nem volt jó.)

De közben meg telefonáltak, hogy nem úgy van az, 5-ig kellett volna befizetni, most úszott a kedvezmény. Mondom kösz, nincs pénzem karácsony után...

A másik, hogy most le fog járni a határozott idejű szerződésem a munkahelyen és nem hosszabbítanak. Se munkám, se semmim, és még ezt is fizetni kéne.

Azt olvastam, hogy 3 hónap míg megszüntetik a számlát, de addig fizetni kéne, gondolom és azt a 3 hónapot vissza kapom, de a számlanyitási díjat gondolom nem.

Most ezzel lehetne kezdeni valamit, hogy 1, félretájékoztattak (amit nem tudok bizonyítani), 2, elveszítem a munkám és nincs miből fizessem? Semmi engedményt nem kapok? Azonnali felmondás vagy ilyesmi van: "Az Ügyfél a Szerződés módosításának hatálybalépéséig jogosult a Szerződést azonnali hatállyal felmondani, azzal, hogy a felmondással

egyidőben köteles a felmondással esedékessé váló tartozásait is megfizetni a Lakástakarékpénztár felé." Ez nem tudom mit jelent pontosan...



2016. jan. 8. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"azt mondta a fickó, hogy jan 10-ig befizetem a számlanyitási díjat, akkor a felét visszakapom vásálási utalványként. Mondom jó miért ne? (Nagyon nem volt jó.)

De közben meg telefonáltak, hogy nem úgy van az, 5-ig kellett volna befizetni"


Nem pontosan értem, csak megpróbálom: ezek szerint még nem fizetted be a számlanyitási díjat sem? Akkor mi a probléma? Nem nyitsz számlát és kész.

vagy már befizetted, de nem kaptad meg a kedvezményt?

2016. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem fizettem még be semmit, de már aláírtam a szerződéseket.
2016. jan. 8. 14:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell csinálnod semmit, a szerződés 6 hónap múlva magától megszűnik és semmit nem követelhetnek rajtad.
2016. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Biztos? Azt írják, hogy az elmaradásért 10% kamatot számítanak fel.
2016. jan. 8. 14:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagy valami ilyesmit...
2016. jan. 8. 14:32
 6/13 anonim ***** válasza:

Az LTP törvény szerint a megtakarítási szerződés aláírásától számítva 6 hónapod van rá, hogy elkezd a pénzt gyűjteni. Ha ezt nem teszed meg, a szerződés automatikusan megszűnik.

Pl akkor szokott probléma lenni, ha valaki díjmentes nyitási akcióval köt egy szerződést hűségvállalással, majd befizeti az első havi díjat és utána semmit. Ekkor a pénztár bevasalja rajta a nyitási költséget, de mivel nálad még nem indult el a megtakarítás, így nincs gond.


Javaslom hívd fel az ügyfélszolgálatot - ne az ügynököt! - és kérdezz erre rá.

2016. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kérdezzek rá arra, hogy mi van ha 6 hónapig nem fizetek?

Nem fognak ezért kiakadni vagy valami? Bocsi, hogy fárasztalak ezzel.

2016. jan. 8. 14:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem fárasztasz, amúgy ez a munkám, én is szoktam Lakástakarékokat is kötni, csak nem az Aegonnál:)

Nyugodtan hívd fel az ügyfélszolgálatot. Ott hangfelvétel készül a válaszról, tehát tuti nem tájékoztathatnak félre...

2016. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pénzintézettől függően 3-6 hónap után egyoldalúan felmondják a szerződést, ha nem fizetsz. Másrészt a megtakarításokra vonatkozó szerződéseknél általában van egy 30 napos idő, ami alatt meggondolhatod magad és felmondhatod a szerződést. Akkor is, ha már ez alatt fizettél be pénzt, azt visszafizetik.
2016. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1: A felmondási időszakban mi a fennek kellene bármit is fizetned? Logikátlan.

2: Ha nem fizettél be számlanyitási díjat, mi a problémád? Aláírták egy szerződést. De nem hitelre, hanem megtakarításra. Amről úgy döntöttél időközben, hogy mégsem kezded el. Megteheted.

A szerződéses meg automatikusan megszűnik, ha nem indul el a megtakarítás.

2016. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!