Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankkártya hátoldalán lévő...

A bankkártya hátoldalán lévő CVC kód miért van rányomtatva?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom felfogni, ha elvesztem, vagy simán valaki lefotózza, szanaszét vásárolhatja magát a kártyámmal, miért nem lehet az is titkos? Miért nyilvános?
2016. jan. 5. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Le lehet kaparni, azért olyan a felülete.
2016. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi hogy hogyan és hol gyártják ezeket a kártyákat. Vajon van valahol egy ember aki berakja ezt egy borítékba? Mert az is simán lefotózhatná (bár ha tényleg emberi munkaerő végzi akkor biztos figyelik kamerán), vagy ha fotografikus memóriája van akkor megjegyzi mint a Tomkrúz a Titkos nemzetben. :)
2016. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert ha csak a levélben lenne, akkor egy csomó ilyen kérdés volna a gyakorin: Hol találom a kártyám CVC kódját? Honnan tudhatom meg a kártyám CVC kódját, ha a levél már elveszett?
2016. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: dombornyomottan van rátéve, ha ezt lekaparod, megnézem :D Flex nem ér

#3: ennyi erővel a pin kódot is rányomtathatnák :) az atm-ben legalább kamera van, online vásárlásnál még ez sincs

2016. jan. 6. 08:58
 5/7 anonim ***** válasza:
A pin kódot kénytelen az illető megjegyezni, mert tudja, hogy kell a pénzfelvéthez. A CVC kódot sokan egyrészt nem tudják, hogy mi, másrészt nincs rá szükségük. Így nem jegyeznék meg, mint a PIN-t. Csak amikor egyszer hónapok múlva eszébe jut, hogy csak vásárolna valamit a neten, akkor jönne rá, hogy fogalma sincs a CVC kódról. Ez a különbség köztük kedves ennyi erővel kérdező.
2016. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Booking.com-on egyszer foglaltam szobát, megadtam szépen a bankkártya adataimat - teljes nyugalomba, mivel CVC, meg semmilyen biztonsági kódot nem kértek.


Foglalás után 15 perccel a szálláshely megterhelte a kártyámat kb. 15 ezer forintnak megfelelő összeggel. És még ők voltak megsértve, hogy rákérdeztem, mi történt, amikor elvileg díjtalan a foglalás? Ja, ők csak ellenőrizték, hogy valósak-e a kártyaadatok, amúgy meg csak zárolva lett, ne aggódjak... Nyilván, ezt ekkora terheléssel kell ellenőrizni, nem lenne elég párszáz forint, ha már lezároltatjuk 2 hétre az ügyfél számláján.


Na de a lényeg, hogy mindenféle kód nélkül meg tudták ezt ejteni. Fogalmam sincs, hogyan, lehet, hogy nem is online tranzakció keretében, de megtették (Lengyelországi szálláshely volt amúgy).

2016. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb bankkártyás visszaélés a Booking.com-ra vezethető vissza.

Nem kevesen számoltak be róla, hogy ott megadták a kártyaadatokat és másnap eltűnt pénz a számláról. Én sem értem hogyan, de nem árt velük vigyázni...

2016. jan. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!