Új CSOK építkezésre?

Figyelt kérdés
3 gyerekes család vagyunk. Rendelkezünk 5 millió forint önerővel. Házat szeretnénk építeni Nyíregyháza közelében úgy , hogy igénybe vennénk 10+10 milliós CSOK-ot. A kérdésem az lenne, hogy ha az önerőt elköltöm telek vásárlásra, rendelkeznem kell-e további önerővel,(hitel szempontjából) hogy elkezdhessem az építkezést? Valamint mi lenne ennek az egész procedúrának a menete? A segítő válaszokat előre is köszönöm.
2016. jan. 1. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából februártól várható, hogy a bankok elkezdik befogadni majd a CSOK-os igényeket, amit építkezés esetén még azelőtt be kell adni tudtommal, hogy az engedélyt megkapnátok.


Nem kell plusz összeggel rendelkeznetek az igényléshez, a csok ahogy írtad is, telekre nem költhető el, illetve az építkezés nettó értékére vonatkozik (mindenről számlát kell kérni!). Ha ti építkeztek, akkor az ÁFA egy része (5 mió-ig) visszaigényelhető.


Viszont nem tudom, hogy van, de valószínűleg előbb kifizeted a számlákat és utána adod le elszámolásra (aztán meg várod a pénzt), tehát valamekkora forgóösszegre mindenképpen szükségetek lesz.

2016. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


10 milliós kedvezményes hitelt még az elején megkapom? Akkor ebből indítanám az építkezést.

Ha jól értem a CSOK-ot pedig folyamatosan kapom meg, ahogy az építkezés folyamán adom le a számlákat?

2016. jan. 1. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos, én is szedem az infómorzsákat innen-onnan.
2016. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi júliusban igényeltük a CSOK-ot 3 gyerekre, már be is fejeztük az építkezést, de sajnos a pénz nagy részét csak utólag utalják, mikor elérte az építkezés a 96%- ot. Így nektek előre meg kell finanszírozni az összeget. Mi akkor 2,4 milliót igényeltünk,de csak 200 ezret kaptunk meg addig míg meg nem volt a használatbavételi engedély!Hitelnél valamennyi összeget kaptok, elköltitek,majd számlával igazoljátok és kijön az értékbecslő. Ha meg állapítja,hogy valóban a házra költöttétek a pénzt, akkor kapjátok a következő összeget!
2016. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!