Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam egy email-t a paypaltól...

Kaptam egy email-t a paypaltól hogy vissza van utalva a pénz a kártyámra, de már 15 napja hogy nem kaptam meg. Mit kell tennem ilyenkor, hogy megkapjam a pénzem?

Figyelt kérdés
A paypal számlám össze van csatolva a kártyámmal, a bankban is voltam, az ottani személy azt mondta, hogy intézkedik, de sokat nem adok neki, kezdek egyre jobban idegeskedni, nagyon háslás lennék, ha valaki megmondja mit tegyek ez esetben.

2015. dec. 19. 18:54
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:

Én azt mondom, a havi bankszámla kivonatot meg kellene várnod. Nem tudom, hogy van ez a te folyószámládon, nálam van 4 alszámla, volt már olyan, hogy nem a szokott számlára érkezett egy befizetés, és amikor a többi alszámla eseményeit megnéztem, akkor láttam, hogy mi a helyzet.

Másrészt a tranzakció adatait kellene a PayPaltól megkérdezned (pontos időpont, hová utaltak - bank, számlaszám, név), hogy lásd, ott is stimmel-e minden. A profilodban a History pont alatt megjelent a tranzakció?

2015. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
persze megjelent, s kaptam is egy üzenetet a paypaltol, hogy átvan külde(vagyis refunded) a bankkártyámra az összeg, már egy csomószór jártam a bankomnál is(otp), de nem is ez számít, hanem inkább ez a lehetetlen helyzet. Elég nagy összegről van szó(1054 dollár), de ez nem azt jelenti, hogy én úszok a pénzen, ezis a nyári keresetem, iskolaközben.
2015. dec. 19. 20:00
 3/12 TR75 ***** válasza:

Akkor ez a bankod sara, ha stimmel a számla is, meg minden.

Az OTP-nél érdeklődd meg, hogy mi a helyzet. Nem tudom, az OTP-nél mi a helyzet a netes bankolással, meg a PayPallal, ezzel kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, nálunk, a CIB-nél külön számla van a netes tranzakciókhoz, azt mondom, keresd meg őket személyesen és levélben is. Ez nem kis összeg.

Ami esetleg még gond lehet, az az átváltás, bár ezt a bank megoldja, de azért erre is rá kellene kérdezned.

2015. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hétfőn megint bemegyek, a fejleményekről eztkövetően értesítlek, esetleg még más tipp, hogy mit kérdezzek tőlük? köszönöm az eddigieket is
2015. dec. 19. 20:21
 5/12 TR75 ***** válasza:

Hát annyi még, hogy a PayPaltól kellene egy hivatalos igazolás az átutalásról. Őszintén szólva, nem tudom, hogy ez hogy megy, szerintem emailben is lehetséges, de ha a Details-re ráklikkelsz a tranzakció mellett, akkor akár azt is kinyomtathatod, és beviheted a bankba (ez ugyan nem hivatalos, de tájékoztató jellegűnek jó), azon ott van minden, amit tudni kell erről.

Szerintem ez csak egy kis kommunikációs probléma a bank részéről. Persze, attól még idegesítő, de ez a legvalószínűbb.

2015. dec. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen, megfogadom a tanácsot.
2015. dec. 19. 20:43
 7/12 anonim ***** válasza:

A Paypal-nál nem reklamáltál még?

Nekem eddig semmi gondom nem volt az ilyen refund-okkal, pár nap alatt mindig megjött a jóváírás.

2015. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A refund nem átutalás, hanem az eredeti kártyás fizetési tranzakció törlése. Tehát új tranzakciót nem fogsz látni a bankszámládon, hanem a kártyás fizetés fog eltűnni a számlatörténetedből, ezzel az egyenleged vissza fog állni az eredeti értékére, vagyis mintegy 200 ezer forinttal egyszer csak megnő.

Az eddig elhangzottakhoz: Egy printscreen legfeljebb a Paint nevű képmanipuláló program ismeretéről tudja tájékoztatni a banki alkalmazottat, nem pedig arról, hogy bármi hivatalos döntés is lett volna a pénzeddel kapcsolatban a PayPal részéről.

Ugyanígy a banki alkalmazott sem nagyon tud "intézkedni", ha esetleg látja, hogy a kártyás tranzakcióban zárolt összeget a kedvezményezett már feloldotta, akkor jóvá tudja írni neked, ha a rendszer valamiért nem írta volna jóvá automatikusan, egyébként meg várnod kell.

2015. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valóban nem átutalás, de az eredeti fizetés tranzakció nem fog eltűnni, hanem egy jóváírást fog látni.
2015. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TR75 ***** válasza:

Nem is írtam olyasmit, hogy bizonyító erejű lenne a printscreen (mondjuk én nyomtatásról beszéltem, mert tapasztalataim szerint a digitális formában bemutatott dokumentumok-képek ebben az országban nem örvendenek nagy népszerűségnek a hivatalokban (sem)), tájékozódási pontnak jó. És intézkedést nem is várnék, de mondjuk egy olyasminek utána tud nézni, hogy az adott irányból volt-e mozgás. Persze, hogy nem fogja hozomra rátenni a számlára egy banki ügyintéző a pénzt.

Igen, amit én nem figyeltem, az a refund, ami valóban visszafizetést jelent.

2015. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!