Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van-e olyan betét amibe akkor...

Van-e olyan betét amibe akkor teszek be pénz amikor én szeretnék?

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kiváncsi, hogy van-e olyan bank ahol én dönthetem el, hogy az adott hónapban akarok-e betenni pénzt? És ha esetleg szükségem van rá akkor felvehetem bármikor? Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 11. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyiss egy értékpapírszámlát. Akkor veszel és adsz el belőle amikor kedved tartja. (legalábbis banki nyitvatrtás alatt)
2015. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt bármelyik bankban megteheted. Ha nyitsz egy számlát, arra bármikor befizethetsz és a látra szóló betétedhez bármikor hozzá is férhetsz.


A lekötött betét annyiban más, hogy a lekötött összeg a lekötés ideje alatt nem növelhető és nem is nyúlhatsz hozzá, gyakorlatilag egy zárolt részét képezi a számlának. Természetesen akármikor feltörheted és kiveheted, de akkor az addigi kamatokat elbukod.


A fenti két megoldás között helyezkedik el a megtakarítási (vagy takarék) számla, ami egy, a főszámlánál jobban kamatozó alszámla. Bármikor mozgathatsz pénzt a fő- és a megtakarítási számla között, ennek költségei bankonként eltérnek. Befizetni erre is lehet, csak ehhez a kártyáddal nem férsz hozzá, tehát ha fel akarod venni, előtte át kell utalni a főszámládra.

2015. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Természetesen akármikor feltörheted és kiveheted, de akkor az addigi kamatokat elbukod. "


Na, hát a jelenlegi, szinte 0 %-os kamattal ez nem nagy veszteség :-) nekem is van lekötött betétem, szinte semmit nem kamatozik, csak azért hagytam bent, mert ahhoz kapcsolódik az A hitelem.

2015. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 12. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!