Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Junior bankkártya probléma...

OTP Junior bankkártya probléma, kérdés?

Figyelt kérdés

Üdv! 3 éve(?) csináltattam egy számlát az OTP-nél, amihez egy egyedi képes bankkártyát igényeltem. Ez a kártya idén decemberben lejár. Szeptemberben küldtek az OTP-től egy e-mailt, hogy készítik a cserekártyát, ha változtatni szeretnék az adataimon, most jelezzek vissza, stb... Majd utána néztem, hogy is megy ez, hiszen nekem már nem kell egyedi fényképes kártya, mert szeretném igénybe venni a PayPass által nyújtott szolgáltatásokat, és mivel az OTP-nél az egyedi képes kártyákat nem látják el PayPassal. Bementem egy OTP fiúkba és megkérdeztem, hogy ha ne igénylek új egyedi fényképet , akkor PayPassos kártyát kapok? A válaszuk igen volt. Ma megérkezett a kártya és úgymond "egyedi fényképpel van ellátva" (így néz ki: [link] ) és természetesen nem PayPassos. Mivel én nem igényeltem egyedi fényképet, így arra asszociáltam, hogy kiküldenek egy PayPassos kártyát. Holnap bemegyek és szóváteszem ezt.


Kifogják cserélni díjmentesen, vagy pénz kérnek el az új cserekártya kiállításához?



2015. dec. 9. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos nem fogják ingyen cserélni.
2015. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ha jól értelmezem 213Ft lesz.

2015. dec. 9. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Van valamilyen dokumentumod róla, hogy ezt jelezted a bankban? Aláírtál valamit, amikor ezt megbeszélted a fiókban? Ha nem, akkor csak beszélgettél erről a témáról az ügyintézővel, nem jelezted hivatalos feléjük a szándékodat.
2015. dec. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem egyedi fényképes...
2015. dec. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ügyintéző félretájékoztatott, vagy félreértettétek egymást. A bank ugyanolyan kártyát küld az előző lejáratakor, mint az előző volt. Jelen esetben is ez történt, csak az egyedi fénykép hiányzik, így ez jelen esetben is "egyedi fényképes" kártya, ahogy írod is. Így viszont képelhelyezési díjat sem számoltak fel elvileg.


A megoldás: igényelsz egy neked megfelelő kártyát, ezt pedig leadod. Junior számlacsomagban elengedik az éves kártyadíjat 1 kártya esetén, így ha minden igaz, nem terhelik újra (viszont ha terhelnék is, akkor az előzőt meg időarányosan visszafizetnék). Ellenben a kártyakibocsátási díjat elvileg újra fel fogják számolni, és várni kell kb. 2 hetet. A pótkártya díja nem erre az esetre vonatkozik.

2015. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bankkártya szerződésed egyedi fényképes kártyáról szólt. Az OTP így köteles volt a szerződés szerinti bankkártyát a rendelkezésedre bocsátani a lejáró helyett.


Mivel nem töltöttél fel képet határidőre, így ezzel a képpel készítették el. A bankkal kötött szerződést nem módosította, hogy képet nem töltöttél fel.

2015. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!