Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet abból valami probléma,...

Lehet abból valami probléma, ha eltüntetem a cvv számot a bankkártyámról?

Figyelt kérdés
Ma futottam bele a neten egy tippbe, miszerint érdemes a CVV számot megjegyezni/felírni valahova, majd lekaparni a kártyáról, így ha ellopják vagy elhagyom, akkor sem tudnak vele a neten pénzt költeni. Lehet ettől baja a kártyának? Esetleg a bank nem nézi jó szemmel?

2012. dec. 15. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
rongálod a kártyád, lehet a bankautomata majd benyeli és akkor csináltathatsz újat, ami nem ingyen lesz
2012. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mihály Atyhai válasza:

Én írtam ebben az ügyben a saját bankomnak. Azt a választ kaptam, hogy teljesen legális és rendben van, mindössze ők nem felelnek, ha elfelejtem, de ez teljesen normális.

Amúgy nem lekaparás az eljárás (ez tényleg durva lenne) hanem alkoholos fekete filccel történő felülírás.

2012. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam az alkoholos filcre, de nem lehet azt lemosni pl. körömlakk lemosóval?
2012. dec. 15. 16:34
 4/4 Mihály Atyhai válasza:
A körömlakk-lemosók közül csak azok oldják, amelyek acetont tartalmaznak - ilyen egyre kevesebb van. Viszont az aceton mindent old a bankkártyán - az alatta lévő írást és magát a bankkártyát is. Elvesztés esetén első az azonnali letiltás (legyen benne a mobilodban a szám)a felülírás inkább a trükkös lopások ellen véd. Például valahol a világban vásárolsz és mielőtt lehúzzák, megforgatják kézben a kártyát - ez teljesen normális, ellenőrzik, hogy alá van-e írva - közben egy rejtett kamera lefényképezi a számát a CVV-vel együtt. Namármost amíg kiérsz a bolti ajtón, addigra hátul a rejtett PC-ről elküldik e-mailen az adatokat pl. egy messzi országba, ahol azonnal vásárolnak vele a NET-en - visszakövethetetlen, mert nem ott használták, ahol a vásárláskor tartózkodtál - pl. Magyaroszág vagy bármi más - hanem, mondjuk Vanuatu szigetén! Ennek kivédésére az alkoholos filc 100%-os.
2012. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!