Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezes voltam valakinek. Tőlem...

Giliszta88 kérdése:

Kezes voltam valakinek. Tőlem vonták a tartozást. Hogyan tudnám vissza kapni ezt a pénzt?

Figyelt kérdés
Mint fent is írtam kezes voltam ,a hitelt viszont nem fizették és tőlem vonták.addig jutottam,h bíróság ami elutasított fellebbezésnek helye nincs. Lehet még tenni valamit? Bármilyen megoldás érdekel.
2015. dec. 4. 06:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%
Ráadásul ha jól tudom a végrehajtás nem évül el illetve egyszerű megújítani.
2015. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%
a követelés 5 év után évül el, de ha 5 évente küld egy felszólítót, akkor az újabb 5 évre meghosszabbítja.
2015. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nyugdíjas az adós,és nem ismeri el a tartozást. Közjegyzőnél voltam,20ezerbe került. Elutasítottak .
2015. dec. 4. 10:40
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

A kozjegyzo miert is utasitott el?


Az hogy kezes vagy azt jelenti hogy a bank nem akarja lefutni azokat a koroket amiket te fogsz most, ha nem fizet az ado, akkor von toled es kesz.

Beszelj ugyveddel, es maskor ne menj kezesnek!

2015. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Ha nyugdíjas, akkor a tartozás egy részét mindenképp be lehet hajtani.

Azért írom, hogy egy részét, mert lehet, hogy hamarabb meghal, mint ahogy le tudnának vonni több milliót.


Olyan nincs, hogy nem ismeri el a tartozást.

Erről papírok vannak, a hitelről banki és közjegyzői okiratok.

Szerintem arra gondolsz, hogy egyszerűen nem akar fizetni.

Közjegyzőhöz miért mentél?

Bírósági végzés kell.

Javaslom, minél hamarabb, mert egy nyugdíjas már nem fog több évtizedig élni, és ha más letiltása is van, akkor nagyon kevés pénz fog neked jutni.

De ha nincs más, akkor is megkapod a nyugdíjának a 33%-át, ami egy átlagnyugdíjnál jelent kb 20-40 ezer ft-ot.

Milliókat így nem tudsz visszaszerezni, és az örököseinek majd ha lesz eszük, nem fogják elfogadni ennek az embernek az örökségét.

Tehát addig kell ütni a vasat, amíg a nyugdíjas él, és biztos jövedelemmel rendelkezik.

de egyébként hol él? Gyerekeinél? Nincs másik saját ingatlana?

2015. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Kezdem nem érteni...:( Valami részlet kimaradhatott a történetedből.

A közjegyzői "papír" egyenértékű a bírósági határozattal,azt ügyvéd sem tudja űberelni.

2015. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Voltam bíróságon,közjegyzőnél. Ügyvédnél. Volt bizonyíték felküldték Pestre és kétszer elútasították. Tőlem is vontak pénzt és az adóstól is.
2015. dec. 4. 12:14
 18/28 anonim ***** válasza:
87%
Konkrétan semmilyen információt nem árulsz el, hogy pontosan MIT utasítottak el, és MILYEN indokkal. Így lehetetlen bármit is mondani. Felesleges így kérdést feltenni.
2015. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy értem...TE a bankon keresztül próbáltad az igazadat érvényesíteni.Nem ez a megoldás,hanem a személye ellen kell fizetési meghagyást kérned közjegyzői irattal neked nem a hitelfolyósító intézettel van elszámolni valód hanem az ismerősöddel akinek "kezese" voltál.
2015. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
60%
...Természetesen igazolnod kell a befizetéseidet,folyószámla kivonattal.
2015. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!