Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Téves utalás. Visszautaljam?

Téves utalás. Visszautaljam?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 28ezer Ft-os összeget egy diákszövetkezettől tévesen, és tudják, hogy én kaptam meg. Szerintetek érdemes megtartani vagy küldjem vissza, mert baj lesz belőle?

2015. nov. 13. 20:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
vagy visszaküldöd, vagy beadják ellened a fizetési meghagyást és akkor az eljárási díjat ill. az esetleges végrehajtás költségeit is te fizeted
2015. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Küldd vissza mindenképp.
2015. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy cég tévesen utal, és Te nem utalod vissza, az tuti, hogy nem hagyja annyiban, hiszen nem teheti. Vonatkoznak rá számviteli törvények, polgári törvénykönyv stb., ami ilyen esetre előír dolgokat kötelező jelleggel neki is. Olyan nincs, hogy csak úgy lóg a könyvelésben ez a tétel, és nem tesz érte semmit!

Mint ahogy előttem már írták, fizetési meghagyással, és egyéb (behajtási) költséggel kell számolnod utána.


Nem is beszélve arról, hogy a "becsület ennél mégis többet ér" (Piramis együttes).

2015. nov. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Főszabály szerint vissza kell téríteni


A D.A.S. JogSzerviz szakértője rámutatott: főszabály szerint az alaptalan gazdagodást vissza kell téríteni, ám kivételek léteznek. Például, a megérkezett összeget neme s egyszerűséggel elköltötte az érintett.


Ebben a körben nagyon fontos tényező, hogy ki járt el jóhiszeműen és ki nem. Visszatérítési kötelezettség általában nem terhel bennünket, de csak akkor, ha jóhiszeműek voltunk. Aki ugyanis tulajdonosnak hitte, vagy hihette magát, szabadon rendelkezhetett vagyontárgyaival, azokat elajándékozhatta, meg is semmisíthette. Így a felelősség megállapítása kizárt azzal a jóhiszemű személlyel szemben, aki a gazdagodástól még a visszakövetelés előtt elesett.


Mi van ha pl. egy szolgáltató leemelte a számládról az összeget? Én pl. ha ilyen átutalást kapnék, észre sem venném, akkora a forgalom.

2015. nov. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

Vissza kell adnod!

Ha nem adod vissza, jogilag ugyanaz a kategória, mintha bemennél egy idegen házba és kihoznál onnan 28 000 forintot!

Lopás.

2015. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Na, ezt az utolsót kikérem magamnak. Nem mentem be sehova, ők jöttek az én házamba, és rakták le a 28ezret, pedig nem kértem. Most azt szeretnék, hogy vigyem vissza az ő házukba.
2015. nov. 14. 12:40
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem, azt nem szeretnék.


Ők ott voltak nálad vendégségbe és ott felejtették a kabátjukat most pedig visszajönnének érte, csak te nem akarod visszaadni. Ez a korrekt hasonlat.

2015. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%
Utald vissza, mert mint derült égből a villámcsapás megbüntethetnek többszörösére hogy még a gatyád is rámegy. Ez nem úgy megy, hogy az ő hibájuk, mert mindenki hibázik. Eddig senki nem járt jól aki megtartotta.
2015. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Felesleges felháborodnod!

Te meg akartad tartani!

2015. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!