Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autóra érdemes hitelt felvenni...

Autóra érdemes hitelt felvenni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Autót szeretnék venni, de nincs annyi keresetem hogy fizetésből félretegyek.. Körülbelül 2,5 millió forintról lenne szó, de nem vagyok biztos a dolgomban. Ezért kérném a segítségeteket, szerintetek megérné?

2015. nov. 9. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az autó egy olyan használati tárgy, ami folyamatosan veszít az értékéből, mire az amortizáció miatt e kell cserélned az autódat, lehet még a hitel a nyakadon lesz.


Eleve nem vennék többmilliós autót, ha nincs rá pénzem. Nincs annyi kereseted amiből most félretegyél, akkor miből fogod fizetni az autó járulékos költségeit (biztosítások, adók, műszaki vizsga, bemzin/gázolaj stb)

2015. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ingóságra minden esetben hülyeség hitelt felvenni. Ha nem tudsz félretenni a fizetésedből, akkor miért van szükséged 2.5milliós autóra?
2015. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ki tudod számítani, hogy neked havonta mennyi plusz költséget fog jelenteni az autó havonta, a törlesztőn kívül (karbantartás, üzemanyag, biztosítások, matricák)?

Meg tudod fogalmazni magyarul, hogy miért is kell neked és szerinted milyen hasznod fog belőle származni?


Balázs, ha ez is te vagy, megver a Jóisten! xD

2015. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk veled eddig sem volt kegyes. :D
2015. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

"nincs annyi keresetem hogy fizetésből félretegyek"


Akkor nincs értelme a hitelnek. Gondolj bele: ha most nem tudsz minden hónap végén félretenni 50-60000Ft-ot (minimum ennyi lenne a 2.5 millió törlesztője), akkor miből fizetnéd a hitelt?

2015. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%
Ja igen: és az 50-60000 csak a törlesztő, akkor még nem tankoltál, nem vitted szervízbe az autót. Arról ne is álmodj, hogy nem lesz baja.
2015. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. A te esetedben meg aztán főleg nem. Ha nem tudsz félretenni a fizetésedből, akkor miből fizetnéd a törlesztőt?
2015. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amúgy van egy olyan(szerintem értelmes) szabályom, hogy bármennyire is tetszik és hiába tudnám megvenni, 5-6 havi nettó bevételemnél többet nem vagyok hajlandó autóra költeni.
2015. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
En 6 havit is sajnalok ra. Ha belegondolsz fél évig csak azert dolgozol, hogy kocsid legyen? Nyilvan a gyakorlatban tobb ido mert mellette szamlakat is kell fizetni de akkor is durva ebbe belegondolni.
2015. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9: Igazad van, ez is csak a jelenlegi keresetem mellet megoldható, ha kevesebbet keresnék, vagy máshonnan hiányozna az a pénz, akkor értelemszerűen vagy nem tartanék autót, vagy valami olcsóbbat vennék.

Na meg az se mindegy, hogy így egy kényelmes, megbízható, biztonságos autóban ülök, de legalább nem kellett felvennem hozzá hitelt, ráadásul a kötelező dolgokon kívül szerencsére nem igazán szorul szervizelésre.

2015. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!