Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esély egy jobb autóra?

Van esély egy jobb autóra?

Figyelt kérdés

A kinézett modell 2 350 000 Ft az tetszik,ilyet akarok, nem másikat, nem olcsóbbat sem drágábban,hanem azt/olyat,amit kinéztem.

Lízingelni szeretném Bár csak 1,5 millió Ft körüli összeg,amit a banknak kell adnia mert 800 000Ft-ot akarok önerőként. ) és a számolások alapján havi 35 000Ft lenne!


Netto 130 000Ft-os fizetésem van, viszont van egy 900 000Ft-os személyi hitelem,havi fix 33 000Ft-os törlesztővel. Viszont semmi más fizetni valóm nincs!! Mennyi így az esély,hogy lízingelhetem mondjuk jövőév januárjától az "új" kocsit? Vagy így olcsóbbat sem lízingelhetek?


2015. nov. 8. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem értelmes ember ekkora fizetésre egy hitelt sem vesz a nyakába. Ha 130-ból elköltesz 70-et hitelre, plusz az autó fenntartása, akkor miből tervezel megélni?

Vagy két évig csak rizst meg hagymát eszel, hogy tudd fizetni az új autódat? Nem értem.

2015. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kell menőzni valamivel, anélkül nem élet az élet egyeseknek.
2015. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már a hitelbírálatnál elhasalsz.

Ekkora fizetésnél örülhetsz, ha egy hitelt megkaptál, amíg az nem fut ki, addig kis összegű áruhiteleket leszámítva semmit nem fogsz kapni.

2015. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg úgy dudom elképzelni, hogy ingatlanfedezetet adsz és a személyi kölcsönödet lefizeted. Talán akkor...
2015. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem és nejemnek van 37 millája. 70ezer eurója és 19ezer uds-je, 26millás háza, 2 gyereke és az egyiknek van 6 millája. hitel semmi. nekünk a kocsink 2,35 millát ér, a másik 500 ezret


hááá bammeg

2015. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Istenem 130 ezres fizetésből akarsz venni kocsit 2,3 millióért?

Én 180-at keresek és 1 millióért vettem egy kocsit, hitel nélkül így nem megy el a fél fizetésem a hitelre...

2015. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad, ennyi hitel kikészít, pláne ilyen fizetéssel. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de addig kell takarózni, ameddig a takaró ér. Autót sosem vennék hitelből, akkor inkább nem veszek. Már 4 éve le akartam cserélni az autómat, akkor ráment volna minden likvid tőkém,ami volt. Nem vettem meg, az eszemre hallgattam. Rá nemsokkal jött egy lehetőség, betettem a pénzt egy vállalkozásba. Elkezdett termelni a vállalkozás, visszetettem bele a pénzt, fejlesztettem, növeltem az árukészletet. Meg is lett az eredménye, nőtt a forgalom. Most tudtam venni 4szer olyan értékű autót készpénzre, amilyet 4 éve vettem volna. Érted ugye, mire gondolok. Hosszú távon tervezz mindig.
2015. nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fizetésed maximum fele mehet a törvények alapján hiteltörlesztésre. Ha tiltod, hogy a pozitív khr-ben adatokat kérjenek rólad és nem látszik folyószámládon a törlesztés (mondjuk másik számláról törlesztesz mint ahova a jövedelmed érkezik) és eltitkolod a hitelbírálat során a személyi kölcsönt, akkor van esélyed a lízingre. De hatalmas hülyeségre készülsz. Hosszú időre tönkre vágod magad pénzügyileg, ne tedd. Bőven sok a mostani hiteled is a jövedelmedhez képest. Mondom mindezt úgy, hogy bankban dolgozom, a fizum 200 körül van és most vettük meg első autónk a férjemmel kemény 300 ezer Ft-ért. Így nem kellett hitel. Nekünk is van hitelunk pont 33 ezres törlesztővel, de azt a házra vettük fel, és mint írtam több a bevételünk, de még ennek a hitelnek sem örülök. Munkámból kifolyólag látom, hogy milyen hamar el lehet csúszni.a hitelekkel, és te teljes gázzal hajtasz a szakadék felé. Gondold át még sokszor, de vágj bele! Értelmetlen és veszélyes, amire készülsz.
2015. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!