Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtó cég miért nem tájékozt...

Behajtó cég miért nem tájékoztat írásban?

Figyelt kérdés
Egyik nap kaptam egy sms-t ismeretlen számról, benne egy összeg, miszerint tartozom. Nem tudtam mit kezdeni vele, másnap jött egy fizetési felszólítás egy behajtó cégtől, benne az összeg és a szolgáltató, akinek (állítólag) tartozom. Írtam a cégnek egy e-mailt, amint megkaptam a levelet, amelyben bővebb tájékoztatást kérek a tartozásomról, mert már több, mint egy éve felmondtam a szerződést, az addigi napig befizettem a havidíjat. Fogalmam sincs arról, hogy mire vonatkozik az említett tartozás. A cég folyamatosan hívogat, a személyes adataimat kérdezgeti (telefonon, ismeretlen számról!), fenyegetőzik, de nem hajlandó írásbeli tájkoztatást nyújtani. Nem tudom, hogyan tovább. Ha nincs a kezemben egy papír, ami részletesen leírja, hogy erre az időpontra, ezen jogcímen van tartozásom, akkor mégis hogyan bizonyítsam, hogy befizettem - nem fizettem be?
2015. nov. 3. 09:42
 1/3 szántóvető ***** válasza:
menj el hozzájuk és tisztázd vagy pedig tegyél feljelentést zaklatás miatt.a szerződést írásban mondtad fel és hivatalos formában továbbítottad?hüségidő nem volt?
2015. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2011 decemberében kötöttem a szerződést 2 év hűségidővel, 2014 júliusában mondtam le, szóval az már lejárt akkorra. Direkt megérdeklődtem a telekomtól, hogy szeretném lemondani a szerződést, mi a menete, odavágták, hogy írjak egy e-mailt. Jó, írtam, semmi reakció. Erre írtam egy hivatalos levelet, augusztusban kiküldtek még egy végső csekket, azt befizettem és boldogan dőltem hátra, hogy ez az ügy elintéződött. Tényleg a legjobb lenne bemenni személyesen, de ennek a behajtónak a héten egy nap, csütörtökön napi két órában (10-12) van ügyfélfogadási ideje, amikor dolgozom. Megpróbálok elkéredzkedni, de a héten már nem nagyon fog menni, az idő csak telik és nagyon nem szeretnék fizetési meghagyást, végrehajtást. Nem vitatom a tartozást, lehet, hogy valamit tényleg benéztem, elfelejtettem rendezni, de csak így random összegeket nem fogok befizetni.
2015. nov. 3. 10:17
 3/3 szántóvető ***** válasza:
biztos hogy a telekomos tartozásról van szó?menj be a telekomhoz,ott is megpróbálhatnád tisztázni.
2015. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!