Mi az a THM?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy valami mennyivel kell többet visszafizetni mert asszem ha pl: 100%THM akk kétszer annyit kell visszafizetni Javítsatok ki ha tévedek!

2015. okt. 28. 07:22
 1/3 Komplikato ***** válasza:

Tévedsz. Mert az az egy évre szóló Teljes Hiteldíj Mutató.

Ha nem egy évről van szó, hanem többről, akkor máris nem kétszeresét, hanem sokszorosát fogod fizetni ...

És azért kellett neki új név, mert egyszeri emberek nem tudták, hogy nem csak kamatot kell fizetniük. Ebben elvileg minden benne van, az összes költség.

Viszont azt még senki nem tudta nekem levezetni matekból, hogy a 0% THM-nél miért is fizet az ember a végére 110%-ot? :)

(Lásd idevágó bármilyen hirdetés.)

2015. okt. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom azért, mert van úgy,hogy a 0%-os THM csak bizonyos konstrukcióban elérhető, pl. múltkor találkoztam olyannal,hogy tévéket hirdettek 0% THM-re, de oda volt írva kisbetűvel,hogy ez csak akkor érvényes,ha ilyen meg olyan tévét veszel ilyen meg olyan részletfizetéssel stb.


De a kérdésre válaszolva, igen, úgy, mint az első írta. Benne van a fizetendő kamat és a banki költségek. Azonban még erre sem lehet azt mondani,hogy minden benne van, mert pl. ha elmaradsz egy törlesztőrészlettel és a bank levelet küld neked, akkor a levél árát is hozzávágják a tartozásodhoz.

2015. okt. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A THM a hitel költsége egy évre vonatkozóan. Ezzel úgy általában semmire sem lehet menni, esetleg az ajánlatok összehasonlítására jó. Most már ha felveszel mondjuk 5 évre 1 millió Ft hitelt, akkor a banknak közölni kell mennyi az az összeg amit az 5 év alatt összesen tokkal vonóval vissza kell fizetni. Ez szerintem sokkal jobb adat, mnt a THM.
2015. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!