Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esélyem cofidis egészség...

Van esélyem cofidis egészség hitelt kapni?

Figyelt kérdés

Sajnos szükségem lenne minimum 100e ft-ra fogászati kezelés miatt. Viszont a bökkenő hogy 22 éves vagyok és diák, diákmunkával. A feltételek között valami olyasmi szerepel hogy 65e ft nettóval kell rendelkeznem. Viszont annyit azért nem kapok. 50e ftot tudok összetarhálni átlagban havonta. (2014 április óta van aktiv jövedelmem)

Mennyi az esélye hogy kivételt tennének?



2015. okt. 24. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem sok.

De ha diák vagy, igényelhetsz diákhitelt is, az talán jobb is mint a Cofidis.

2015. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
diákhitelt csak felsőoktatásban tanuló diák igényelhet.
2015. okt. 24. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja akkor bocsi, csak 22 éves diáként feltételeztem hogy már egyetemista/főiskolás vagy.


De ha fix feltételek vannak, kb. 0 az esélye, hogy csak a két szép szemedért eltérnek tőle.

2015. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ja hát gondoltam csak azért mert hát ugye csak 100e ftról lenne szó, azt meg egy esetleg két év alatt lazán gond nélkül kipergetem nekik. Na mindegy, dobtam nekik egy emailt, aztán ha az istenek kegyesek akkor nem hagynak magamra.
2015. okt. 24. 22:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kaphatsz semelyik bankban hitelt, mivel a diákmunkából származó bevétel nem megfelelő jövedelem típus egy hiteligényléshez.

Amit a bankok honlapján találsz a tájékoztatókban - tehát a legalább minimálbért elérő jövedelem - az elsősorban alkalmazotti jogviszonyból, saját vállalkozásból, vagy öregségi nyugdíjból származhat, de aki még diák státuszban van, az a bankok szempontjából hitelképtelen.

2015. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát. jó nagy szar ez a rendszer. de most a diákmunka miért nem számít rendes jövedelemnek? A pénzem egy részét leadózom, adóbevallást kell csinálnom, de ha egy retkes egészség hitelt szeretnék felvenni amit biztosan kitudok fizetni részletben azt már nem tehetem meg. csodás.
2015. okt. 25. 09:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Banki szempontból többek között azért nem számít a diákmunka, mert ha nem fizeted a részleteket, nem lehet rá végrehajtást kérni, hiszen ez nem tekinthető munkaviszonynak, nincs munkáltatód, akitől lehetne a részleteket letiltani. Nem csak a diákmunka esik ilyen megítélés alá, hanem pl a nem véglegesített rokkant nyugdíj, a megbízásos jogviszony, a gyerektartás, a Gyes, a közmunka, stb.
2015. okt. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nehogy már azért legyen szar a rendszer, mert a semmire nem adnak hitelt, gondolkozzál már aranyom. Te sem adnál arra kölcsön, hogy jaj át kb. x ezret össze tudok tarhálni. Ez üzlet, nem pedig a vöröskereszt... Amúgy meg ha össze tudsz havi 50e-t szedni, megvagy 2 hónap alatt.
2015. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem mondod "aranyom". Viszont mint leírtam 2014 óta állandó aktív jövedelemmel rendelkezem amit leadózok, adóbevallást nyilatkozom. Ezért is tartom rossznak hogy én aki még csak nem is telefonra, vagy hitel fizetésre igényelnék hitelt hanem szimplán egészségügyi gondok miatt, akkor miért is ne tehetném meg. Persze az előtted lévő már leírta miért, csak hát lehetne még egy fokkal rugalmasabb. Ha azt megtehetném hogy az egész pénzemet félretegyem akkor nyilvánvalóan nem tettem volna fel a kérdést és nem kacérkodtam volna a hitel gondolatával.

na mindegy, köszönöm a válaszokat.

2015. okt. 25. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, az édeskevés a hitelhez. Próbálj kölcsönkéri ismerősöktől, családtagtól, előbb meglesz az a pénz.
2015. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!