Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Részvény vásárlással milyen...

Részvény vásárlással milyen hozamok érhetőek el? Lent

Figyelt kérdés
Az alap koncepciót értem , hogy ha pl egy cégnél a részvény átlagos ára 10 egység akkor ha ez alá megy legyen mondjuk 6 akkor vásárolok belőle vagy ha még ez alá megy akkor utánvásárolok és mondjuk eladom két év múlva 12 ért akkor ennyi a hasznom, hogy megdupláztam a pénzem vagy ha pl egy részvény a cégnek az 1 100.000 esese akkor a cég bevételének 1:100.000 esét is megkapom?

2015. okt. 21. 16:31
1 2
 1/12 TamásTóth ***** válasza:
A cégek évente fizethetnek osztalékot (dividend) ebből részesülsz, ha van az adott napon részvényed. Tehát ha mondjuk van 5 Mol részvényed, amit vettél 15000 forinton de most 13000-t ér és vársz vele, akkor kapsz osztalékot utánuk, ami tavaly azt hiszem 400 forint körül volt/darab tehát kapnál 2000 forintot (amiból 16% SZJA lejön). De nincs garancia arra, hogy osztalékot adott évben fizet egy cég vagy nem.
2015. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a választ és ha megduplázom a pénzem meg veszem 15.000 ért és eladom később 30.000 ért akkor abból kell adózonom , vagy mind a 15 az enyém?
2015. okt. 21. 17:27
 3/12 TamásTóth ***** válasza:
16% SZJA-t kell fizetned.
2015. okt. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de, az osztálékból is 16 % meg a 15 ezerből is 16%?
2015. okt. 21. 18:02
 5/12 anonim ***** válasza:

"Részvény vásárlással milyen hozamok érhetőek el?"


SEMMILYEN garancia nincs arra, hogy bármilyen hozamot elérhetsz vele. Ugyanis a részvény nem csak felfelé tud menni, hanem lefelé is.


Azt tudtad hogy 2008-ban 10 ezer ft felett járt az OTP és nagyon sokan további növekedést vártak. Rengetegen "ülnek" még mindig bukóban a pénzükön, mert azóta járt 1000 ft alatt is a részvény, de azóta se tápászkodott soha vissza 10 ezer környékére se? jelenleg 5-6 ezer környékén jár...

2015. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: és igen, az osztalékból is és a nyereségből is kell adóznod.
2015. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaszokat! és ha veszek egy résztvényt arra gondolom nincs időkorlát, hogy mikor adom el, akkor adom el amikor akarom ugye? vagyis nem kell tisztázni, hogy én 1 évig szeretném és utána el kell adjam. És, hogy zajlik egy ilyen folyamat? Tegyük fel én szeretnék vásárolni részvényeket 5 különböző cégtől mik a lépések, mit kell csinálnom , hogy zajlik le egy ilyen folyamat?
2015. okt. 21. 18:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Leírom a folyamatát, de én inkább azt javaslom, előbb nagyon alaposan tanulmányozd a tőzsde világát, mielőtt beteszed a pénzed. vannak ennél sokkal biztosabb hozamot hozó megoldások is.

Ezelőtt 7 évvel betettem 100 ezer ft-ot egy részvénybe - ma 3500 ft-ot ér összesen. SOHA nem fog többet érni, ezt a pénzt elbuktam, ugyanis a cég kimenekítette magát egy luxemburgi telephelyre. De ez csak egy a sok közül...


A folyamat: beregisztrálsz egy brókercéghez - lehetőleg magyar, hogy ha úgy csinálnak, mint a Budacash és a Quaestor, akkor legalább valamennyit visszakapj - és online meg tudod vásárolni a részvényeket (kötésdíj ellenében), majd online el tudod adni - szintén kötésdíj ellenében.


Nem javaslom a lefelé menő részvény vásárlásából a még egy pakkot veszek - így lehet a legnagyobbat bukni.


Nem vennék 5 részvényt sem - mondjuk attól függ, mit és hol - mert a tőzsdén a részvények sokszor együtt mozognak. Egy komolyabb esésnél az összes pénzedet elbukhatod.


Persze, nincs meghatározva, mikor adod el, csak éppen nem tudom, mi értelme van annak, ha valakinek van pénze (pl OTP-sek) és betett pl. 2 milliót,, amit nem tud kivenni, használni (bármi jöhet közben az életben), illetve így 7 év után még mindig 1 millió bukóval tudná kivenni... Persze kiveheted 15 év után is, hátha addigra viszamegy, csak addigra már az a 2 millió egy kávéra sem lesz elég :D és :-( (persze, kisarkítottam, tudom, de direkt)

2015. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ha nem vagyok túl indiszkrét, akkor kérhetnék egy email címet privátba? lenne még egy pár kérdésem,vagy ha esetleg a későbbiekben problémába ütközok tudnál e nekem segíteni? elfogadom,ha ez problémád okoz neked és nem szeretnél időt szánni!
2015. okt. 21. 20:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem európai (EGT) részvényt veszel, hanem mondjuk amerikait, akkor 14% EHO-t is kell fizetned az osztalék után a 16% SZJA mellé.
2015. okt. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!