Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel törlesztés!? SOS

Diákhitel törlesztés!? SOS

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a kapott levél alapján e hónaptól kell a diákhitelemet elkezdeni törleszteni. Olvastam a szabályzatot, de ott azt írja h a "hallgatói jogviszony megszünésekor". Idén államvizsgáztam le júniusba, de hallgató jogviszony október 31ig érvényes. Továbbá a banki átutalás résznél a K&H bankot fújja... Én OTPs vagyok. Járt már valaki hasolnó cipőben? Köszi

2015. okt. 9. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy OTP-s vagy, az a lényeg, hogy a szerződésszámodat add meg a közlemény rovatban. Ha azt írták a levélben, hogy októbertől kell fizetni, akkor fizess, vagy hívd fel őket.
2015. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem október 31-ig tart a jogviszonyod, ha idén záróvizsgáztál, hanem diplomaszerzésig/záróvizsga időszak utolsó napjáig, de meg tudod nézni a tanulmányi rendszerben, mikor ért véget. De gondolom június-július környékén, tehát pont most telt le a 3 hónap türelmi idő. (Október 31-ig jogosult vagy diákigazolványra, de már nem vagy jogviszonyban.)


Az tök mindegy, milyen banknál vagy, van egy számlaszám (ez Diákhitel 1 esetén 10032000-01800126 - tudom, mert én is erre utalom az előtörlesztéseket), arra kell utalni a szerződésszámod feltüntetésével.

2015. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek! :)
2015. okt. 9. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

De ha ide belépsz minden infót látni fogsz.

2015. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!