Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lehet az előnye és a...

Mi lehet az előnye és a hátránya egy közös bankszámlának,2 bankkártyával?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti.

Én nem válthatok bankot, amíg a személyi hitelem le nem telik, az még 3 év. De az éves számlavezetési díjam 14 ezer, és ennél nincs is kedvezőbb. Ersténél vagyok, ez nagyon sok, viszont így ingyenes az utalás. (minden számlát utalással fizetek). Ha olyan számlára váltanék, aminek nincs, vagy alacsony a számlavezetési díja, akkor meg az utalás kerülne nagyon sokba, szóval ők sem hülyék, így-is úgy is nagyjából ugyanannyi a költség. De ez az évi 14 ezer nagyon sok.

A párom másik banknál van, neki nincs számlavezetési díj, nincs semmi utalási díj, sőt nem csak havi 2 kp-felvételi lehetősége van, hanem 3, bármilyen atm-ből. de ehhez kell egy olyan fizetés, ami neki megvan, nekem viszont nincs.

nyilván az lenne az előnye, ha közös számlánk lenne, hogy nem lenne sem szlavezetési díj, sem utalás, és többször tudnánk ingyen kp-t felvenni.

de mi a hátránya?

itt most pszichológiai dolgok nem érdekelnek, nem titkolunk egymás elől semmit, közös minden. csak a száraz pénzügyi része érdekel. lehet van valami buktatója, csak nem tudok róla, mivel sose volt még ilyenünk.


2015. okt. 4. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekunk 15 eve kozos bankszamlank van (akkor hazasodtunk), hirtelen egy hatranyt sem tudok mondani.
2015. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nejem az enyém és a fiam számlája közös. hitelkártyát nem kell olyan kezébe adni, aki gyenge.


a közös számla olyan bevételt eredményez, hogy hitelkártyát adnak örömmel.


a számláidat a hitelkártyával fizeted és nem a bankszámlán keresztül utalod.


ekkor nincsen utalási díj, ellenben kapsz havonta 2000 forintot, mert a vásárlásnak számít és visszakapsz pénzt


nagy összegnél a számla ingyenes és a hitelkártya kerül 5000be évente, de visszakapsz évente 24000-et


ennek az a hátránya, hogy aki kezeli az egész ügyletet, fegyelmezettnek kell lennie és a határidőket tartania kell.

2015. okt. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem, ha oda kerül a sor (letelik a személyi hitelem), és a banki dolgok nem változnak addig, érdemes lesz átgondolni.

ezek szerint jelenleg ha megtehetnénk, nem is csak 24 ezret nyernénk vele, mert az én 14 ezres számlavezetési díjam is eltűnne, úgy meg már majdnem 40 ezer, évente ennyiért megéri bankot váltani.

2015. okt. 4. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, buktatók: ez ugyan számlacsomagtól függ, de általában 150.000 Ft-ig díjmentes a kp felvét, sokszor, ha 2 fizetés érkezik 1 számlára, akkor ezt már meghaladja, és a 150.000 feletti részre felvételnél már fizetni kell. Buktató lehet, ha pl (ne haragudj, hogy ezt írom), de (mivel ugye a közös tulajdonú bankszámlának 50-50 %-ban tulajdonoljátok a számlát) ha úgy alakul, hogy ne adj' isten az egyik számlatulajdonos elhalálozik, akkor a túlélő számlatulajdonos nem fér hozzá, csak a számlán lévő pénz feléhez (ha a bankszámla zárolásakor van rajta pénz) egészen a hagyatéki eljárás végéig (persze ez megelőzhető egy esetleges sajnálatos esemény bekövetkezésekor ha előzőleg megadták a számlatulajdonosok egymást kedvezményezettnek)...nem szerencsés a közös számla akkor sem ha inkasszó érkezik a számlára, ugyanis itt a bank nem vizsgálja, hogy a számlán lévő pénz kié...
2015. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem mindenhol teljesen jó a megfogalmazás, mert sietve írtam, de remélem, azért érthető! :)
2015. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szia, érthető, igen.

de nem jól tudod.

az ingyenes kp-felvételhez: a párom bankjánál nem 2, hanem 3 ingyenes, és bármelyik atm-nél.


az örökléssel kapcsolatban képben vagyok, a közös számla pont az, ahol nem zárolnak, és a másik fél teljesen jogosan használhatja, akár le is nullázhatja. még az örökségbe sem hiszem, hogy belekerül.


az inkasszó elképzelhető, hogy így van, de remélem, ilyenünk nem lesz sosem. ebből nem indulhatok ki, mert akkor egy házasságban semmi sem lehetne közös, hisz ha végrehajtás van, akkor mindent vihetnek.

2015. okt. 6. 07:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,


az ingyenes kp felvéthez: ahogy írtam, ÁLTALÁBAN 2 kp felvét a díjmentes, mióta jogszabály rendelkezik róla. (DE: ettől természetesen a bank eltérhet)


Az elhalálozással kapcsolatban szerintem jól tudom, tekintve, hogy én is bankban dolgozok, és sajnos számtalan ilyen helyzettel találkoztam az elmúlt 8 évben, és mi zárolunk (a felét...), miért ne képezné a hagyaték részét? (ha nincs kedvezményezett megadva)


Én nem vitatkozni szerettem volna csak segíteni. Nálunk ez a gyakorlat, jogszabály/törvényváltozás esetén természetesen minden változik/változhat.


Egyéb hátrányát én nem tudom.


Szép napot!

2015. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!