Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankban való befizetéskor nem...

Bankban való befizetéskor nem kel fizetni, utaláskor meg igen?

Figyelt kérdés
Két hete a bankban fizettem be egy személy számlájára pár ezer forintot, mert vásároltam tőle. Többször fizettem már be így pénzt, különböző bankoknál, mindig csak a megvásárult termék összegét fizettem be, nem kértek többet sehol. Ma viszont utalással fizettem, és egy 2 ezer Forintos utalás után, 255 Forintot vont le a bank. Ez nem értem, akkor csak simán befizetni érdemes, nem pedig utalni?
2015. szept. 28. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A befizetés lakossági számlákra legtöbbször ingyenes. Ebben az esetben a számlatulajdonos bankjának kondíciói érvényesek. (És abba a bankba kell bemenni, ahol a kedvezményezettnek a számlája van.)


Az átutalás legtöbb esetben nem ingyenes, legfeljebb bizonyos feltételek teljesülése vagy kifejezetten olyan csomag választása esetén. Ebben az esetben az indító bank kondícióit kell figyelembe venni.


"Ez nem értem, akkor csak simán befizetni érdemes, nem pedig utalni?"

Ha neked érdemes személyesen bemenni egy olyan bankba, amiben a kedvezményezettnek a bankszámláját vezeti, akkor igen. Utalásnál meg a gép elől ülve meg tudod ezt tenni.

Ha meg valaki sokat utal, eleve az alapján választ csomagot (bár a legtöbb ember azt sem tudja, mi az a csomag, kb. a legkedvezőtlenebbet használja). Nyilván a 255 forint irreálisan sok egy 2000 forintos tételre.

2015. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Belvárosban lakom, így minden bank egy "köpésre" van tőlem, így bármelyikbe érdemes nekem bemenni, és ott befizetni, eddig így is tettem. Most próbáltam először az utalást, és bár valóban kényelmes itthonról utalni, de én nagyon sokallom ezt a 255 Forintot egy 2 ezer forintos tételhez. Egy sima, alap számlacsomagom van, nem rendszeresen érekezik rá munkabér, ezért kértem ezt, de ők is ezt javasolták volna, OTP-s egyébként.

2015. szept. 28. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nyilván a 255 forint irreálisan sok egy 2000 forintos tételre"

A postai utaláshoz képest ez még kifejezetten olcsó. :) Ott van pofájuk hatszázvalány forintot rászámolni.

2015. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. váaszoló: a rózsaszín csekkes befizetésre gondolsz? Már nagyon nagyon régen találkoztam vele, nem is tudom van e még ilyen csekk, vagy már máshogyan van. Valóban nagyon sok, amit írsz. Inkább maradok a banki befizetésnél úgy döntöttem. Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. szept. 28. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!