Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számlakivonatok jóváírás,...

Számlakivonatok jóváírás, terhelési összegeinek megtekintéséhez kinek van joga?

Figyelt kérdés

A történet röviden, tömören:

Szociális támogatáshoz kellene a testvérem vizsgált időszak alatti számlakivonatai(többek között), mivel se nem dolgozott, se nem tanult ez idő alatt. Nem volt regisztrált álláskereső sem. Utóbbiról már van igazolásom a munkaügyi központtól, illetve az önkormányzattól is, hogy nem részesült semmilyen segélyben.

Ezeken felül kérik ezeket a számlakivonatokat is, viszont nem értem, hogy az ott található terhelésekhez, jóváírásokhoz, testvéremen kívül, kinek van még köze?


Illetve függetlenül attól, hogy egy háztartásban élünk, nekem mi közöm lenne az ő pénzéhez, mert ha az én szociális támogatásomhoz kérik akkor ezek szerint (ő szerintük) van...


Így jogos ha kitakarom az jóváírás-terhelés összegeit?



2015. szept. 19. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

"Illetve függetlenül attól, hogy egy háztartásban élünk, nekem mi közöm lenne az ő pénzéhez"


Az egy háztartás, a legtöbb hivatal olvasatában közös kasszát jelent. Írjon a testvéred egy papírt, hogy a megadott címen külön háztartást vezet, így nem kell beszámítani az ő bevételeit. Ha kitakarod a számlakivonaton a terhelés-jóváírás összegét, akkor azokból a számlakivonatokból nem lehet alátámasztani, hogy voltak-e bevételei.

2015. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

de az az érdekes, hogy tesóm is mint ahogy én is eltartott kategóriába esünk, a szüleim az eltartók.

A családom életszinvaonalát meg nem emelei az ő saját pénze, ami nem azért van, hogy a vizsgált időszakban közösen elba.sszuk...

szóval a rendszer az ami szar, szerintem.


köszi a választ! :)

2015. szept. 20. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért kell tudni az önkormányzatnak, hogy van bankszámlája? Nyilatkozza le a kérdéses összegeket, amit be akartok mutatni, azt csóközön.
2015. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!