PayPall on utaltunk 650 eurót, de 23 euró eltünt?

Figyelt kérdés
Paypallon párom lebonyolított egy utalást németbe és 650 eurót utalt, de az illető azt írja, csak 627 eurót kapott meg az illető. De mikor utaltunk levontak 10.000 ft ot. Kész lehúzás ez az egész és most jól megszivtuk. lehetséges hogy utalunk egy fix összeget és az illető csak egy részét kapja meg a többit "útközben" lenyúlják?
2015. szept. 15. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
bele kellett volna kalkulálni az átváltási díjakat
2015. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég világosan le van írva, hogy mennyi a fizetés díja. És ha elolvasnád, látnád, hogy jéééé, pont ennyi!


Amúgy te valóban elhitted, hogy van ingyen ebéd?

2015. szept. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sehol sem láttam leírva, hogy utalok és azt az összeget dézsmálják meg...Látszik a magyar bankokhoz vagyok szokva.
2015. szept. 16. 15:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ertem mit irsz.


Rendszeresen utalunk Mo. es USA kozott Paypallal mindket iranyba.

Soha nincs meglepetes. Amikor kuldjuk a forintot kiirja a PP hogy mennyi penzt fog levonni kezelesi koltsegkent es ki lehet valasztani hogy a koltseget a kuldo fizeti, vagy levonjak a kuldott osszegbol.


Pl. kuldok 10e forintot, annak a dija 100 forint. A kuldo vagy 10100 forinttal lesz szegenyebb, VAGY 9900 forint lesz elkuldve. Tolunk fugg melyiket valasztjuk.


Tehat megerkezik hozzam 10ezer forint. Ha azt ki akarom venni, akkor elkuldom a bankomba, es a Paypal akkor megmondja, hogy 10ezer forint csak ma csak nekem 36 dollar 50 cent lesz... attol fugg mi eppen az arfolyam.


Nincsenek titkok meg atveresek, csak hozza nem erto, kapkodo emberek. Nem bantasbol mondom, de tessek figyelni, mert minden vilagosan le van irva.


Tovabba!


Ha a Paypal egyenlegen van a 10ezer forint, es en mind a 10ezret el akarom kuldeni az USAba, akkor a paypal a kezelesi koltseget mibol vonja le?

Nem tudja levonni a paypal egyenlegbol, hisz a paypal egyenleg 10ezer es mi 10ezret utalunk. Ilyenkor nem a Paypal egyenlegbol kuldi a penzt hanem a bankkartyarol, aminek SOKKAL magasabb a dija.

Ebben az esetben a bankkartyarol leveszi a 10ezret, plusz az o kezelesi koltseguket ami mittomen kb. 2 ezer forint. Oriasi a kulonbseg. Hiaba van 10ezer a PP egyenlegen, ha nincs az egyenlegen eleg penzt, hogy a kezelesi koltseget levonja (ami minimalis osszeg) akkor be fog nyulni a karytara es akkor sokkal nagyobb kezelesi koltseget szamol. Ezt ugy lehet kikerulni, hogy ha tudom hogy 10ezeret akarok kuldeni, akkor 10ezer100 forintot fogok a paypalra feltolteni.


Ha csak 10ezer forintbol tudok gazdalkodni es nem akarom, hgy a PP a bankkartyahoz nyuljon, akkor csak 9900at tudok utalni, mert hagynom kell 100forint kezelesi koltseget. Nem tudom, ertheto?


A sajat bankunk, ami a CIB bank telefonos utalasnal szinten levon egy minimalis osszeget. Anyu felhivja oket, tessek utalni x penzt xyz paypalos szamlara es a penz 1 masfel munkanapon belul anyu PP egyenlegen van. O onnan oda kuldi ahova akarja es egyenlegbol kuldeni penzt minimalis kezelesi koltseggel jar. Lehet hogy nalatok nem ez tortent? Illetve nem eurot kuldtetek, hanem csak 650 euronak megfelelo forintot, de az atvaltas nem ugy tortent ahogy ti szamoltatok?


Egyebkent nagyon egyszeru, meg kell kerdezni a PP-t.

2015. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!