Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldre költözöm (most...

Ha külföldre költözöm (most egyelőre fél évre kb. ) hol érdemesebb számlát nyitni? Kint, vagy itthon egy euró alapút? Jah, és Franciaországról lenne szó.

Figyelt kérdés
Franciaországról lenne szó. Előre is köszönöm a segítséget!:)

2015. aug. 25. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb, ha nyitsz a mostani számlád mellé egy devizaszámlát. Nem tudom melyik banknál vagy, de pl. a Raiffeisennél ingyen van, de az OTP-nél is kemény 70Ft havonta. Ha kérsz mellég egy kártyát, akkor mindenféle konverzió nélkül férsz hozzá a pénzedhez, amit kint keresel. Aztán ha hazatelepülsz és nincs rá szükséged, meg is szüntetheted.
2015. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Magyarországi számlára egyetlen munkáltató sem fog utalni, ez az egyik. A másik meg, hogy ha fizetsz, vagy készpénzt veszel fel, napi árfolyamon számolnak, plusz horribilis összeg a kp felvet
2015. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#3: Miért nem? Az én munkáltatóm olyan számlára utal, ahova kérem.
2015. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Abban az országban, ahol fizetést kapod.
2015. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kizartnak tartom, 3. Magyarországon dolgozol és a munkáltatód külföldi számlára UTAL? Vagy a külföldi munkáltatód MAGYARRA? Vállalva a többszörös utalás költséget? Nem hiszem
2015. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5: Külföldi cégnek dolgozom. Eddig nem volt probléma, oda utalnak, ahova kérem.
2015. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Gondolom a magyar leányvállalat fizet és nem az anyacég.
2015. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát forintszámlára nem is utalnak, de a devizaszámla szerintem működhet.
2015. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A külföldre utalasnak akkor is magasabb a díja, mint a belfoldinek, nem hiszem, hogy megerne a cégnek. Plusz a kerdezonek sem, mert magas a kp felvet díja.
2015. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#7: Közvetlenül a cégnek dolgozom, nincs leányvállalat, kis cégről van szó. Mennyire magas egy nemzetközi utalás díja? Nem szoktam sokáig egy helyben maradni(földrajzilag), de érdekelne, hogy spórolnék -e annyit a cégnek, hogy megérje ottani számlát nyitnom. Soha nem vetették fel, hogy drága lenne, így én sem foglalkoztam vele.
2015. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!