Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldre költözöm (most...

Ha külföldre költözöm (most egyelőre fél évre kb. ) hol érdemesebb számlát nyitni? Kint, vagy itthon egy euró alapút? Jah, és Franciaországról lenne szó.

Figyelt kérdés
Franciaországról lenne szó. Előre is köszönöm a segítséget!:)

2015. aug. 25. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha Európai Gazdasági Térségen belül van a külfödli cég, akkor a magyar számládra SEPA-val olyan 0,6% körül van az utalási díj, de minimum 6-8 euro. Nyilván ha contractor vagy egy IT cégnél, akkor szó nélkül benyelik, de ha elmész egy gyárba, nem biztos, hogy fognak ezzel szórakozni, már csak a könyvelési plusz körök miatt sem.


Általában olcsóbb egy külföldi számlát nyitni, mint a magyaron keresztül intézni a dolgokat, már csak azért is, mert ha bármi gáz van (mondjuk elveszted a kártyádat), pár ezer kilométerről elég nehézkes lesz intézni az ügyeket. A költségeket túl ezt is érdemes végiggondolni.

2015. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget Mindenkinek!:) Azt hiszem megpróbálok kint számlát nyitni,bár kicsit félek,hogy mi lesz ha elémtolnak egy francia úrlapot meg szerződést,de majd megoldom valahogy:)
2015. aug. 25. 22:18
 13/14 anonim ***** válasza:
#11: Köszi, akkor annyira nem vészes, hogy számlát nyissak és variáljak, így is elfehérednek a HR-esek, ha látják, hogy már megint én akarok valamit.
2015. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
én nem tudom mit csinálnék itt Franciaországban magammal, ha nem lenne francia számlám, szóval igen. itt éri meg jobban.
2015. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!