Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem enged átutalni, mi lehet...

Nem enged átutalni, mi lehet a baj? Fontoos

Figyelt kérdés
Sziasztok , tegnap nyitottam egy junior bankszámlát az OTP-ben az egyetem miatt szükséges és ma az egyetemi beiratkozáskor közölték ,hogy 50 ezret fel kell töltenem a Neptun gyűjtő számlára ,hogy tudjak felvenni tantárgyakat stb , lényeg ,hogy amikor beirtam mindent többször leellenőrizve a visszejelzésnél kidob egy piros áthúzott kör képet mellette szöveg : Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a szerződés beállításai alapján az űrlapok használatával történő (valamint lakossági ügyfeleink esetében a számlakörön belüli) tranzakciók indítása engedélyezett . + alatta a tranzakció azonsító , és már minden ismerősöm megkérdeztem , anya is felhívott pár tagot és nem tudjuk mi a baj és minél hamarabb átkéne utalnom a pénzt vagy nem tudok tárgyat felvenni és nem mehetek egyetemre.

2015. szept. 2. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Be kellene menni az OTP-hez.
2015. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen holnap ez lesz az első dolgom csak ma van a határidő de egyik egyetemista barátom mondta h nem gáz ha határidő után fizetem be , de ha van egy mód rá még ma szeretném .Meg jó lenne ha a későbbiekben is tudnék utalni ne írja mindig ki ezt :)
2015. szept. 2. 19:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Este fél 8-kor te sehogy nem figsz utalni ma, mert 4-ig van banki értéknap. Minden azutáni tranzakció holnap iródik már jóvá.
2015. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy most be van állítva a netbankod, hogy csak annak tudj utalni, akinek egyszer már utaltál és az utalás adatait elmentetted (egy űrlapra). Ez persze új számlánál nem túl hasznos, de később hasznos lehet egy űrlapot csinálni például a neptunos gyűtőszámlához, hogy ne kelljen indig beírni a számlaszámot.


Ha nagyon sürgős, átutalhatod más bankszámlájáról is az összeget. De igazából mindegy, mivel este nem lehet átutalni (vagyis lehet, de csak másnap fog teljesülni). Szóval ha most indítasz egy átutalást, az pont olyan, mintha holnap reggel 8kor.



Továbbá: a neptunos gyűjtőszámlára beérkező összeg nem automatikusan íródik jóvá, hanem Marika néni írja őket jóvá kézileg, ami azt jelenti, hogy némi átfutási ideje van. Ha holnap utalsz is pénzt, az legkorábban holnapután, de esetleg még egy nappal később fog megjelenni Neptunon.


[Milyen egyetem az, ahol a tárgyfelvételért kell fizetni? Vagy te költségtérítéses képzésen vagy?]

2015. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jah bónusz tipp: ha annyira "fontoos" meg mindenkit felhívtatok már, miért éppen az OTP ügyfélszolgálatát hagytátok ki a telefonos listából? :)


+36 1/20/30/70 3 666 666

+36 40 366 666

2015. szept. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Úgy sejtem, az a probléma, hogy a számlanyitásnál az ügyintéző olyan alapbeállításokat rögzített, ahol nagyon alacsony az elutalásra az értékhatár (Junior számlánál elképzelhető, hogy nagyon alacsony a limit).

Nézd meg a netbankban, hogy milyen limitek lettek beállítva pl kp felvételre, utalásra, stb. Elméletileg ezt Te is átállíthatod netbankon keresztül, de holnap az OTP-ben is segítenek, ha nem sikerül.

2015. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj nagyon, a holnap reggel elektronikusan elutalt pénz már 4 órán belül teljesül a fogadónál a GIRO rendszernek köszönhetően.
2015. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mivel új a bankszámlám még senkinek soha nem utaltam róla ez lett volna az első úgy h kétlem h van elmentve más űrlap vagy hasonlók , hát igen már csak reggel megy át az utalás csak nem akartam korán kelni meg egyből a bankba sietni.Amúgy az ügyfélszolgálatot azért nem hívtuk mert holnap muszáj lesz bemennem és akkor már megkérdezem ezt is személyesen.Önköltségesen vagyok és amíg nem fizetek be 50 ezret a neptunba nem tudok felvenni tárgyat minden önköltségesnek ezt kell tennie,ez később levonódik a tandíjból szóval nem pluszba perkálunk 50ezret.
2015. szept. 2. 20:06
 9/11 A kérdező kommentje:
50 ezres/nap limit van a bankszámlámon és pont annyi lenne az átutalás szóval nem hiszem h ez a baj .
2015. szept. 2. 20:18
 10/11 anonim ***** válasza:

OTP direkten belül, valahol jobbra alul van egy olyan fül, hogy "chat". Gyakorlatilag az ügyfélszolgálattal lehet chat felületen beszélni.

Sokszor használtam már, nagyon hatékony.


Annyi, hogy ha 5-10 percig nem reagálsz, akkor bezárják a chat-et és valószínűleg új ügyintézőhöz kerülsz, ha újranyitod.

Gyorsabb és hatékonyabb, mint a telefonos verzió, ahol az automatát is végig kell hallgatni, mire élő emberhez kerülsz.

2015. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!