Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Leterhelhetik a nem hitelképes...

Leterhelhetik a nem hitelképes diákszámlámat?

Figyelt kérdés

Leterhelték a bankszámlámat ( erste)

110000 forinttal mert egy cég akivel valóban volt egy tranzakciom , igényt tartott rá...( én direkt ezért a jogtalan követelés miatt 0áztam le a számlám )

És a bankban azt a választ kaptam , hogy nekik joguk van a nem hitel képes számlámról ezt az összeget vissza tartani . Úgy , hogy a tranzakció ideje alatt nem vt pénz a számlámon de most még is követelik tőlem a pénzt .... ez így rendben van , hogy a bank helyettem dönti el , hogy kinek adja a pénzem ? Hosz dominó kártyára se érkezik havi számla ...



#jogtalan #pénzterhelés .
2015. szept. 2. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizony megtehetik, ezt hívják inkasszónak...
2015. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"egy cég akivel valóban volt egy tranzakciom , igényt tartott rá"


Gyakorlatilag bárki (cég, magánszemély), aki igazolni tudja, hogy jogos a követelése, kérhet végrehajtást az adósra és ezt követően kérhet inkasszót a folyószámlákra.

Ennek semmi köze ahhoz, hogy van-e hitelkeret a számlán, vagy nincs. Vannak olyan cégek, pl közterület felügyelet, közösségi közlekedésben érintett cégek, közüzemek, telefon társaságok, stb, akik egyszerűsített eljárással is megtehetik ezt.

Ebben nem a bankok a ludasak, mert ha nekik benyújt valaki egy jogerős végzést, miszerint inkasszót kell tennie a számládra, kötelessége megtenni.

2015. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a hitelképességről szól. Nem értem a felháborodást, milyen tranzakciód volt a céggel? Gondolom keletkezett egy lejárt kötelezettséged (értsd: b_sztál fizetni), ezért jogosan inkasszóznak a számládról. Ok nélkül, félreértésből nem csinálnak ilyesmit... A kérdés helyesen: Ezek szerint a diákszámlával sem lehet meglógni a fizetés elől?
2015. szept. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

virágszálam, ezt nem a bank döntötte el, hogy a cég leveheti a számládról a pénzt, hanem Te magad, amikor "volt egy tranzakciód".



Ohh, milyen egyszerű is lenne az élet, ha a tartozásainktól megszabadulhatnánk pusztán annyival, hogy lenullázzuk a számlánkat. Az nem jutott eszedbe, hogy így vagy úgy, de a cég be fogja hajtani, még egészen olcsón megúsztad ahhoz képest, mintha bírósági úgy, és behajtás lett volna belőle...


(remélem nem egyetemista vagy a diákszámla mellé, mert ilyen 0 pénzügyi tudással nem szabad senkinek diplomát adni)

2015. szept. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként gondold végig, ez elég durva. Innentől kezdve a bank dolga, hogy behajtsa a pénzt, gondolhatod, mennyire örülnek egy újabb kintlévőségnek.


Amúgy ilyen nem történik váratlanul, ezt megelőzte pár fizetési felszólítás, fizetési meghagyás, esetleg bírósági tárgyalás.

2015. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó: dehogy érte váratlanul, hiszen írja a kérdésben, hogy azt gondolta, ha "direkt ezért a jogtalan követelés miatt 0áztam le a számlám", akkor majd nem kell befizetnie. Epic fail :D
2015. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem történt fizetési felszólítás , mégcsak a kártyaőrtöl sem kaptam sms-t.

Csak egyszer hívott a bank és közölték , hogy van 110 ezer forint elmaradásom .

Az autó kölcsönző cég egyszer közölte , hogy bekell fizessek még 200000 forintot (egy autóban rágyújtásért ) én meg nem ismertem el a dohányzást de semmi további tájékoztatás nélkűl leterhelték minusz 110000 forintig ...Az meg szerintem nem a bank dolga , hogy helyettem döntse el a bank , hogy jogos e a kérelem vagy sem , főleg , hogyha egy nem hitelképes diáknak a diákszámlájára terheli .. Erre ott van a bíróság vagy netán egy boltba ha vissza rakok egy rossz árut a polcra oda jönnek és kitépik a pénztárcát a kezemből ? Nem voltam tisztában az inkasszó fogalmával miután a bankban fél óráig telefonálgatott a hölgy miután feltettem azt a kérdést , hogy ez hogy lehetséges ?? Ezek után lehet velem lekezelően beszélni Tisztelt kommentelők de ez nem engem minősít.Innen látszik , hogy a lexikális tudás és az intelligencia nem ugyan az és az egyik létezhet a másik nélkűl .

2015. szept. 5. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:

A bank helyetted dönti el, hogy kinek adja a pénzed?


Hatósági átutalási megbízást kezdeményezett a végrehajtó!


Szerinted ha csak az adós beleegyezésével lehetne valakin valamit végrehajtani egy évben hány sikeres végrehajtás lenne?


A végrehajtó határozatára a bank inkasszálja a számlát.


De ezt te is tudtad, azért nulláztad le a számlát.


Én nem beszélek veled lekezelőn (ez az első kommentem a témában!), csak leírtam az igazságot.


A bank nem mérlegelheti, hogy teljesíti-e a végrehajtó felszólítását.

Nem is tudhatja, hogy miről van szó.


Nem a bank dolga eldönteni, hogy eldöntse jogos-e a kérelem vagy sem, ezt írtad és nagyon igaz is.

Nem is a bank döntötte el.


Ebben a történetben ha jogtalan a cég követelése veled szemben, akkor ő a hibás.

Persze a végrehajtó is hibázhat, de itt most nem erről van szó.

2015. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Folyt.


Erre ott van a bíróság.

Ez is nagyon helyes meglátás. Amikor fizetési meghagyást indítottak veled szemben annak ellent mondtál?

Végrehajtási kifogás esetleg?



Amúgy az autókölcsönző cég említéséből esetleg el tudom képzelni azt is, hogy nem is végrehajtás történt, hanem a kártyád adatait adtad meg és a cég megterhelte a számlád.


Viszont ilyenkor nem mehet mínuszba a számla, szóval ez ezért nem lehetséges.


Megjegyzem, hogy ha a cég jogtalanul használta a kártyád adataid, hogy így hajtson be valamit ami vitatott összeg, arról sem tehet a bank.

Ha valaki fizetést kezdeményez egy kártyával neten és a kártyaszám, lejárat idő, cvc kód rendben van, a bank nem mérlegelhet, teljesítenie kell a terhelést.


Viszont ha az autókölcsönző önkényesen terhelte meg a számlád az általad korábban megadott kártyaadatok segítségével, akkor ők a felelősek.


Tőlük követelheted (és követeld is!) vissza a pénzt. Ha pedig úgy érzed, hogy jogtalan a követelés (a szerződés alapján!) és a cég nem hajlandó visszautalni az összeget, akkor ahogy te is említetted, egy megoldás van, bíróság!



Amiket írtál abból nem derül ki egyértelműen, hogy melyik eset történt.

Inkasszót az autókölcsönző nem tud alkalmazni, a kártyaadatok birtokában sem. Csak a végrehajtó. Te pedig inkasszót említettél illetve a leírás is azt sejteti.


De az autókölcsönző megterhelte a számlát önkényesen című történet pedig arra utal, hogy a kártyaadatokkal élve vagy visszaélve szerezte meg az összeget.

Viszont ezáltal nem tud mínuszba menni a számla.


Azt már nem akarom idekavarni, hogy az autókölcsönzők kauciót is tudnak előre zárolni a számládon, ha dombornyomott kártyád van.

Ezzel az összeggel 15 vagy 30 napig élhetnek, ha ők nem oldják fel a zárolást. (A határidő után a bank oldja fel.)

De így sem tud mínuszba menni a számla. Éppen ez a lényege a zárolásnak.



Kicsit pontosítanád a dolgot? Mert így nehéz helyes választ adni.

2015. szept. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!