Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudnék pénz "varázsolni"...

Hogy tudnék pénz "varázsolni" a Paypal számlámra ha nincs bankkártyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval nincs bankkártyám és a szüleimnek is csak olyan van ami erre a célra nem alkalmas. Magyarországon tudtommal nincsenek ilyen ún. wallet kódok. Hallottam erről a top up-ról. EZ pontosan mit is takar? Bemegyek a bankba és a megadott adatokkal befizetem a pénzt? Illetve ez mennyi idő alatt jön meg a paypalomra? És már csak egy kérdés. Ennek a tranzakciónak szóval a befizetésnek van-e valami díja vagy csak annyit kell odadnom az ügyintézőnek amennyit el akarok utalni? Najó még 1 kérdés. Van-e valami más ötletetek a top up-on kívűl? Előre is köszönöm. :P


2015. aug. 26. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Top up során pénztári befizetéssel nem lehet pénzt feltölteni, kizárólag (belföldi) banki átutalással, amihez tehát bankszámlára van szükség. Ha a Topup instantly fület választva a felkínált bankok valamelyikében van a szüleidnek bankszámlája, akkor a pénz azonnal megérkezik. Ha nincs a felsorolt bankoknál vezetett bankszámlátok, akkor a top up in a few days menüpontot kell választani és akkor kb 2-3 munkanap alatt érkezik meg az összeg.


Az átutalásnak általában van díja, amely függ attól, hogy melyik bank melyik számlacsomagját veszitek igénybe.


Más lehetőség nem igazán jön szóba. A Top up-nál viszont arra figyelj, hogy csak olyan PayPal számla egyenlege tölthető fel, amelyiknél a számlatulajdonos neve megegyezik az utalást indító bankszámla tulajdonosának nevével. Vagyis ha a szüleid bankszámlájáról szeretnéd feltölteni a saját PayPal-lod, az nem fog menni. Kell nyitnod egy PayPalt a megfelelő szülőd nevére, azt feltölteni, aztán vagy onnan intézni a kívánt tranzakciót, vagy ha a saját PayPalodról akarod elkölteni a pénzt, akkor a PayPalon belül át kell oda vezetni az összeget a te fiókodra (ingyenes és azonnal végbemegy).

Továbbá a Top upnál ajánlott figyelmesen elolvasni az összes megjelenő információt, az emberek nagyon nagy része nem írja be átutalásnál a közlemény rovatba az oda illő kódot (amit a PayPal megad a top-up oldalon).


[Milyen bankkártyája van a szüleidnek, hogy nem fogadja el a PayPal? Elég nehezen tudom ezt elképzelni.]

2015. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom...nem értek én ezekhez...de nem dombornyomott és azt külön ki szokták kötni, hogy annak kell lennie... :/
2015. aug. 26. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell annak lennie.
2015. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Személyesen is befizetheted az Unicredit Bankban.
2015. szept. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!