Hitellel összeköltözés?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy a Barátom ideköltözik elég magas hiteltartozással, amit jelelnegi munkájával nem tud fizetni. Ha bejelentve fog nálunk élni, ez visszaüthet rám és családomra bármilyen módon? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2015. aug. 16. 02:21
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Az élettársi vagyonközösség jelenlegi szabályainak nézz utána, ügyvédnél!
2015. aug. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Magyarul nem tudja eltartani magát, mert a fizetése elmegy hitelre? Hát persze, hogy kihat rád, és a családodra, te fogod eltartani, nem tudom, mennyi a kereseted, de nem hiszem, hogy hosszútávon ez neked meg fogja érni...Neked nem lesz megtakarításod, mindent neked kell fedezni, ami az életetekkel kapcsolatan. Ez hol jó neked? Mert hogy a barátodnak miért jó, azt értem, de hogy neked mi...azt nem értem. Nem is értem, hogy egy önérzetes férfi hogy kerülhet ilyen helyzetbe és hogy fogadhat el ilyen lépést...Vállaljon két munkahelyet, ha egyből nem tud megélni, de ne más családdal tartassa el magát...
2015. aug. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

(Vazz, úgy olvastam, hogy Hitlerrel összeköltözés...)


Ha nálatok fog élni, attól még semmi jogcíme nem lesz a lakásotokra, ettől nem kell félni. Ellenben ha nem fizeti a hitelét és kezdik lefoglalni az ingóságait, akkor a lakásban lévő minden tárgyról, ami nem az övé, számlával kell tudnotok igazolni, hogy nem az övé. Tehát ha anyukád nem őrizte meg az öt éve vett tévé papírjait, ami az ő nevére szól, akkor vihetik. Ez csak akkor érvényes, ha be van a párod jelentve hozzájuk és nem fizeti a hitelét. Ha végrehajtási szakaszban lép az ügy, akkor az értékes cuccaitokat, amiről nincs számla, kezdjétek másnál tárolni... És semmiképpen ne házasodj össze vele, amíg a tartozása van, vagy csak vagyoni szerződéssel. A házasság előtt felvett hitele nem lesz közös ugyan, de a többi vagyonotok igen, és a végrehajtó könyörtelenül le fog csapni rá.

2015. aug. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

"Ez hol jó neked? Mert hogy a barátodnak miért jó, azt értem, de hogy neked mi...azt nem értem."


ööö talán mert szereti? te szakítanál a pároddal, ha anyagilag nehéz helyzetbe kerülne?


"Vállaljon két munkahelyet, ha egyből nem tud megélni, de ne más családdal tartassa el magát..."


nem tudom, melyik országból írogatsz, de itt nem szórják csak úgy az ember után a jól fizető munkahelyeket.

2015. aug. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Ja, hogy persze, két munkahelyet nehéz találni, meg jól fieztő munkát. Persze, ez tiszta sor. De akkor mitől és mire fel adósodott el ennyire? Szép a szerelem, de ha nem lenne a kérdezőnek fenntartása a szituval kapcsolatban, akkor nem tett volna fel kérdést. És igen, a második válaszolónak igaza van: ha bejelentett lakcíme van, akkor bizony végrehajtás esetén onnan rámolnak ki mindent, amit tudnak, és utólag kell a családnak bizonyítani számlákkal, hogy ahhoz a pasinak semmi köze. Ennyit érne a nagy szerelem? És a pasi ezt a lehetőséget jó szívvel a nyakatokba is varrná? A kérdező a családjánál él, ő sem önálló ezek szerint, a család örömmel fog eltartani plusz egy főt a két szép szeméért, akivel a gyerekük nem hogy előre jutni nem fog, de még vissza is veti? A családod belemenne, hogy odaköltözzön ilyen paraméterekkel? Ennyire ronda vagy, hogy ennél rendezettebbb hátterű ember nem akadt?
2015. aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
A 2-es jókat mond, de ha 12 órázik valaki, akkor valóban nem tud kétmunkázni, ha 8 órázik, akkor egy négyest még találhat, haverok, stb. Volt egy beszállító, és azt mondta, hogy a hülye ember semmilyen rendszerben nem tud megélni. A hitelt mire vette fel? Mikor jár le? Ha 10 év múlva, akkor addig ti fogjátok eltartani? De, ha szereted, akkor hajrá.
2015. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Itt nem csak jövőbeni kockázat van ahogy leírták, hanem azonnali nehézségek is. A hitelt fizetni kell, az a pénz tehát mindig hiányozni fog a kasszából. Meglehet, hogy olyan magas a törlesztő, hogy az ő pénzének nagy része arra megy el, tehát effektíve a te pénzedből élnétek, hogy ő kifizethesse a hitelét. Ezt hívhatjuk úgy is hogy te tartod el, hiszen írod hogy nem tudja fizetni. Én nem mennék ebbe bele, így nem lehet jövőt tervezni. Túl sok az olyan érdekkapcsolat, ahol a bedőlt hiteleket próbálják a másik pénzén élősködve toldozni-foltozni, hiszen a szerelem elveszi az ember eszét és belemegy az ilyesmibe, ilyenkor lesznek a balekok adóstársak, terhelnek az ingatlanjukra jelzálogot és hasonló finomságok. Pénzügyekben ügyvéd szintű ravaszsággal kell eljárni.
2015. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én semmi rosszat nem látok abban, ha valaki időlegesen eltartja a párját, amikor megszorul anyagilag. Csak végrehajtási szakaszba ne jusson az ügy.
2015. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!