OTP hitelkeret. SOS!?

Figyelt kérdés
Februárban igényeltem meg az OTP banknál a hitelkeretet. Ennek összege 75.000ft volt. Majd februárt végén sajnálatos módon megszűnt a munkahelyem. Bizonyos okok miatt a munkanélküli segélyem nem a bankszámlámra érkezett. Így 3 hónapig semmien pénzmozgás nem tőrtént a számlámon. Most két hónapja kapon a szociális segélyt a bankszámlára, abból pénzt nem vettem le tehát abból törlesztem. Igy maradt 26.000ft tartozasom. Telefonon felkeresett egy hölgy, hogy pár napon belül ezt az összeget be kellene fizetnem. Amennyiben nem sikerul, behajtócégnek adják át. Tudna valaki segíteni abban, hogy ez pontosan mit jelent. A nevemen nem szerepel semmi. Mennyivel nagyobb összeget kell majd nekik visszafizetnem?
2015. aug. 13. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában jóval többet próbálnak behajtani, bár nem tudom, hogy ez ilyen alacsony összegnél hogyan működik, a behajtócég biztosan rád ver majd valami kezelési költséget, vagy amit tud.
2015. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj be a bankba, és kérdezd meg, kinek adják el, és milyen költsége lesz. Azt is felvetheted, hogy a következő segély is odamegy, abból törleszthető lenne. Hátha akkor nem adják el a követelést.
2015. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az OTP-nek van saját behajtó cége, az OTP faktoring, velük kell erről egyeztetned.
2015. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hitelkeret felhasználásakor alkalmazott kamat nem minden kártyánál és számlánál egységes, nézd meg a vonatkozó hirdetményt.
2015. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 evimeri ***** válasza:
Nem értem, ha most az utolsó pár hónapban rendesen törlesztettél - mert ugye a 75 000 forintból, már csak 25 000 forint tartozás van - akkor a bank miért követel most egy összegben és miért akarja behajtó cégnek átadni. Itt valami nem kerek. Ha hitel keret arról szól, hogy az adott keretet használhatod. Minden hónapban van egy mininum összeg amit vissza kell fizetned + kamat. Miért nem akkor jelentkeztek, amikor nem volt semmi pénzmozgás a számládon, hiszen akkor nem tudtad még a minimumot sem törleszteni. Ez a történet így nagyon fura.
2015. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 evimeri ***** válasza:
Ja és még az sem stimmel, hogy februárban igényelted a hitelkeretet. Február végén megszűnt a munkahelyed, akkor elméletileg a februári fizetésed márciusban a számládra kellett, hogy érkezzen. A munkanélküli segélyed 3 hónapig nem érkezett a számládra. Tehát április, május, júniusban nem volt pénzmozgás Állítólag két hónapja kapod a szociális segélyt vagyis július és augusztus. A júliusi segélynek augusztusban az augusztusi segélynek pedig szeptemberben kell a számládra érkeznie. Vagyis akkor még az a pénz meg sem érkezett. Itt valami nagyon nem stimmel, már az időpontok sem egyeznek. Egyébként meg ha behajtó céghez kerül rátesznek még bizonyos költségeket és akár 100 ezer forint feletti összeget is követelhetnek. Ha nem fizeted ki egyre csak nőni fog az összeg. A számládra inkasszót tesznek. Vagy amint olyan jövedelmed lesz amiből tudják tiltani egyből ugrik a fizetésed 30%-a.
2015. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Evimeri, a bank folyamatosan újravizsgálja a hitelképességet, és a nyújtható hitelkeretet. A segélyre meg nem ad folyószámlahitelt, lenullázza a keretet.
2015. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!