Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez minden hitel esetében működik?

Ez minden hitel esetében működik?

Figyelt kérdés

Annak idején vettem egy autót hitelre, de végül bementem és kifizettem.

Ha végig fizettem volna akkor 1,1 millió, de így 800 ezer volt, plusz rám vertek 10-20 ezret szerződésbontás címszó alatt.

Ez mondjuk lakáshitelnél is megjátszható?



2015. aug. 8. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, más hiteleknél is így működik.


Van a végtörlesztési díj, ez vagy %-ban van, vagy van egy fix összeg. Bankonként eltérő.


A fizetendő végösszeg pedig egyértelműen kevesebb, mint ha a következő 10 évben is fizetnéd, hiszen a leendő törlesztőrészleteidnek csak egy része (méghozzá a kisebb része) a tőke, a nagyobb rész pedig a kamat. Ha te most kifizeted a hitelt, akkor az a következő években nem fog már kamatozni. Százezreket mindenképp, de jó eséllyel milliókat is nyerhetsz rajta. Persze mindez attól függ, mekkora a hiteled és milyen konstrukcióval vetted fel.

2015. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!