A lakás fele a mienk volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki remélem jártasabb az ügyben, mint mi.

18 éves voltam mikor meg halt édesapánk, a testvérem pedig 16 (én lettem a gyámja) ,akinek a nevén volt egy telek. A feleségének volt egy lakása, de már 9 éve házasok voltak. Én úgy halottam, hogy 5 év után a házasságba külön vitt vagyon közös lesz. Semmilyen szerződést nem írtak házasságkötés előtt. Apum a lakásra vett fel jelzáloghitelt. Na, de a lakást a felesége eladta még jóval a hagyatéki tárgyalás előtt. Gondolom, hogy nekünk a pénzből ne jusson. Ki fizette a lakáson lévő jelzálog hitelt, de most követeli rajtunk a pénz felét. 7 év után. Van nekünk közünk a jelzálog hitelhez, illetve ahhoz a lakáshoz. Nem kell nekem sem a lakás, sem a telek, de nem szeretnék fizetni, amikor nem is velük éltünk. Én a barátnőm szüleivel éltem, a testvérem pedig az ország másik végébe járt iskolába (kollégiumos volt), hétvégente pedig a nagymamámnál volt. Arról nem is beszélve, hogy azt a pénzt ők élték fel ketten.

Remélem valaki tud bármi infót adni.


2015. júl. 27. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég kacifántos, nem teljesen látom át, de az biztos, hogy a különvagyon sosem lesz közös vagyon, se 5 év, se 50 év után.

Ha örököltetek bármit, akkor a hitelt is kellett volna, erről kellene hogy legyen papír.

Nagyon furcsa, hogyan tudta egyáltalán kifizetni a nő a jelzáloghitelt a halott férje nevén, ahhoz be kellett volna mutatnia egy hagyatéki papírt, hogy ő az örökös. Itt valami nem kerek.

Szerintem ti még nagyon fiatalok voltatok, és nem mondtak el nektek mindent, mert ez így nem kivitelezhető.

Ha bármit követel a nő, akkor igazolnia kell, hogy ő fizetett helyettetek. Csak akkor fizethetett helyettetek, ha papír van róla, hogy a tartozás átszállt rátok. De nem szállhatott át, ha még a hagyatéki előtt el lett adva az a lakás.

Szerintem el sem adhatta volna. Vagy nem is volt rajta jelzálog.

2015. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ez volt a baj, hogy fiatalok voltunk. A hagyatéki eljáráson ő mondta, hogy volt ennyi hitel apámnak,. amit ő kifizetett és bele lett írva. Nem emlékszem rá, hogy bármi papírt felmutatott volna.
2015. júl. 27. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

A házasságba vitt saját vagyon sosem lesz közös, ha a nő nevén volt a lakás, nincs hozzá közötök.


A hitel örökölhető, feltéve, hogy van hitel. Azt a hitelszerződést jó lenne látni, ki vette fel egyáltalán a kölcsönt? Lehet, hogy nem is az apád, hiszen nem az övé volt az ingatlan.


Az örökségről le lehet mondani, de ezt egy az egyben lehet csak, ebben az esetben a hitelről és a vagyonról is lemondasz.

2015. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a hagyatéki idején már ki volt fizetve a hitel, akkor adósságot nem is örökölhettek.

Papirokat mutasson a nő, ki vette fel a hitelt, tudja-e bizonyítani, hogy ő fizette, a halálesetkor mennyi volt még a tartozás usw...

A dátumok nagyon fontosak!

2015. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Az a baj, hogy a hagyatéki tárgyaláson bele lett írva, hogy volt ennyi tartozás, amit a feleség kifizetett és azt nekünk a tanulmányaink befejeztével fizetni kell. És ezt sajnos alá írtam. :( Nem is értettem, hogy miről van szó. Szóval a hagyatéki tárgyalás már 7 éve lezajlott. Ennyi idő után is kérhetem a papírokat és mondhatom, hogy nem kéri jogosan a pénzt? Csak 2 hét múltára kaptam időpontot ügyvédhez, addig pedig idegeskedhetünk ezen.

De nem is értem én is vehetek fel akár a szomszéd lakására is jelzálog hitelt vagy, hogy van ez?

Az volt baj, hogy lemondtam volna én mindenről, de mivel a testvérem kiskorú volt és még nem volt jogerős a gyámsági határozat. Mindenbe bele szólt a gyámhatóság és nem engedték, hogy ingóságról lemondjak a testvérem nevében, mert nem kaptam volna meg a gyámságát. Illetve, ha lemondok a telekről, hivatalosan nem is lett volna hol laknunk. Az már más, hogy albérletben voltunk, de mivel feketén dolgoztam, hivatalosan iskolába jártam, nem tudtuk volna miből fent tartani az albérletet. Hát elég összetett dolog ez.

2015. júl. 28. 08:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!