Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy kb egy milliót érő...

Ha van egy kb egy milliót érő házrészem, férnél vagyok ad e a bank rá 2 millió hitelt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 11. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy van egy 1 milliót érő házrészed, az pedig, hogy férnél vagy, nem tudom, mit takar..., az még magában édes kevés a hitelhez.

Van bejelentett munkahelyed, legalább fél éve tartó határozatlan idejű szerződésed? Terhel más tartozás?

2015. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha az 1 millát érő házrészed árverésen 3÷400 ezerért elkelne, már jó az üzlet.

Csupán erre miért kockáztatna a bank 2 milliót?

(A fedezetnek a szokásjog szerint 1.5-szeresének kell lennie...)

2015. júl. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

házrész nem érték, legfeljebb neked


a másik résztulajdonos kinyír, ha megveszem tőled

2015. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van 23 éve állandó közalkalmazotti munkám.
2015. júl. 11. 13:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem érték csak nem jutok a pénzemhez addig amíg a másik tulajjal el nem adjuk.Sajnos nincs pénze kifizetni a részem,de szeretné megtartani magának.Az meg hosszadalmas mire a közös tulajdont megszüntettetem bírósági úton.Ezért gondoltam ,hogy tőkeként a bank így elfogadja e.
2015. júl. 11. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Személyi kölcsönhöz nem kell fedezet. Ingatlanhitelhez pedig kell 20 százalék önerő jogszabály szerint minimum.
2015. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!