Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a vásárolni kívánt ház...

Ha a vásárolni kívánt ház jelzáloghitelét kifizetem, hogyan kapom vissza a banktól a pénzt ha mégsem jön létre az adásvétel?

Figyelt kérdés

Házat szeretnék venni, amin 7millió Ft jelzáloghitel van. Ahoz hogy megvegyem nekem is hitelt kell felvennem, de ehez az első részletből ki kell fizetni a jelzáloghitelt.

Ha a végén aztán mégsem jön össze az adásvétel, akkor hogyan kaphatom vissza a pénzemet a banktól?

Hiszen más tulajdonos jelzáloghitelé fizettem ki,ami a bankot nem érdekli gondolom,hogy ki fizette ki....


2010. febr. 28. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad,sehogy.

Amikor én eladtam a lakásomat.a vevővel együtt ügyvéddel kötöttünk előszerződést.Ebben benne volt a lakás ára, a rajta levő jelzáloghitel összege,a vevő által fizetett foglaló,valamint az,hogy a vételárból mennyit fizet készpénzben,és mennyit hitelből.(Az ügyvéd nagyon alaposan utánézett mindennek:Pl.van-e más teher a lakáson stb.)

A vevő az előszerződéssel felkereste a bankot,ahol a hitelt felakarta venni.Ott adtak neki egy papírt arról,hogy megkapja a hitelt.Ebből mennyi a hitelátvállalás összege és mennyi a kp.

Ezután került sor a hitelkiváltásra,a vételár hátralék kifizetésére,és a végleges szerződés megkötésére.

A vevő az általa felvett hitelből egy fillért sem látott,mert a hitelező bank a jelzálogot átutalta a másik banknak,a nekem járó összeget pedig az én számlámra utalta.

2010. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nagyon körültekintőnek kell lenni. Ha foglalót is adsz, azt mindenképpen ügyvédi letétbe kérd és írjátok bele az adásvételibe, amennyiben a bank bármilyen okból elutasítja a hitelkérelmedet, a foglaló visszajár.


Célszerű a vásárolandó ingatlant előre felbecsültetni és elő bírálatra beadni a hitelkérelmedet az általad választott bankba, mert ezzel nagymértékben növelheted a Te biztonságodat.

Amikor már a Te bankod fizet az ő bankjának, a tulajdonjogról való lemondó nyilatkozat eleve ott van az ügyvédnél letétbe, tehát az eladónak nincs már módjában visszalépni az adásvételitől.


Nem jellemző, legalábbis én még nem hallottam olyat, hogy az eladó ebben a fázisban vissza szeretne lépni, de nem is áll már módjában.


Sok sikert a lakásvásárláshoz!:)


Egy hiteltanácsadó

2010. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy barátom így járt,bár más a szitu.Lakásvásárlás-5%foglaló 5% vásárlási előleget adott.Elment hitelért,de az eladó lakásmaffiózó elintézte,hogy ne kapjon a banktól.Foglaló maradt.3 éve.Azóta az "eladó" ül.Mással is eljátszotta.Ismerős most polgáriperesezik.
2010. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!