Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átlehet vinni a hitelt másik...

Átlehet vinni a hitelt másik bankhoz vagy csekken fizetni havonta?

Figyelt kérdés

Páromnak A hitele van az Erste banknál. ( Fizeti rendesen)

Házat szeretnénk venni de azt csak az Otp-nél tudjuk megtenni mert ott kedvezőbb a hitelfelvétel. Viszont azt Otp-s számlájára kell hogy menjen a fizetése és akkor az Erste-nel nem megy egy forintse a számlájára. Azt mondták ki kell fizetnie egyben az egészet amit felvett mert nemtudják vonni a másik számlájáról és ha nem lesz kifizetve akkor BAR listára teszik. Nincs más megoldás az egyösszegben való kifizetésnél?? Nem lehet az A hitelt átvinni esetleg az Otp-hez? Vagy csekken fizetni nekik havonta..?

Normális válaszokat szeretnék. Köszönöm előre is!


2015. jún. 3. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet. A bank önmagát biztosítja be azzal, hogy a folyószámláról emeli le a hitel részletét.
2015. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert ez a hitel a folyószámlához kapcsolódik. Az OTP-nél is van ilyen lehetőség, ha néhány hónapig a számlára megy a pénz.
2015. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy okos megoldás lenne, ha megpróbálnátok lecserélni a hitelt, még nem is biztos, hogy csakis au OTP felel meg.


Nekem is volt egy forinthitelem a lakásomra pár éve, és felkerestem egy hitelbrókert ,aki tudott ajánlani egy olyan őj hitelt, aminek kedvezőbb volt a kamata, és így jobban jártam.


A következőképpen működött a dolog:

1. Felvettem az új hitelt a szüleim lakására (jelzálog)

2. Kifizettem a régi magas kamatozású hitelt egy összegben a kapott hitelösszegből

3. levették a régi bank jelzálogát a saját lakásomról és áttették az új bank jelzálogját a szüleim házáról az enyémre

4. Már 2 éve teljesen letörlesztettem az új, alacsonyabb kamatozású hitelt. Összesen kb 2,3M Ft-ot takarítottam meg a kamatokon, mondjuk ehhez az is hozzájárult, hogy most már jobb a keresetem, mint régen, és meg is nősültem, szóval sokkal rövidebb idő alatt sokkal többet tudtunk törleszteni.


Nem tudom, hogy most is van-e ilyen lehetőség, de ha érdekel, privátban megírom a hitelbróker honlapját. Nekem ingyen dolgozott, csak a banktól kapott jutalékot.

2015. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 12:02

Ugye, nem baj, hogy a kérdező A hitelről írt. Amíg az nincs rendezve, nem szüntetheti meg a számláját.

2015. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2015. jún. 5. 11:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!