Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankszámlámra folyamatosan...

Csicsikusz kérdése:

A bankszámlámra folyamatosan pénzt tölt fel egy cég, pedig nem is dolgozok már ott. Mit tegyek? Szóljak? Hagyjam?

Figyelt kérdés
A cègnél ahol két hetet dolgoztam amikor váratlanul indokolatlanul kirúgtak. Minden hó elején kb 110 ezret küldenek pedig már hónapok ota nem is dolgozok. ja ráadásul amikor ott voltam , nem is az a cég aki küldi a penzt hanem egy munkáltatójánál voltam bejelentve. Ti a helyemben hagynátok vagy ilyenkor mit kell csinalni?
2015. máj. 9. 18:33
1 2
 11/20 anonim válasza:

Először is: mi az, hogy ráklikkelek a 2. oldalra, és mindig az 1. oldalt hozza be, miért nem tudom megnézni a 11. hozzászólást mikor /11-et ír?

Másodszor: kösd le a pénzt egy bankban, hogy kamatozzon, aztán majd kamat nélkül visszaadod nekik, ha kérik, így már nyersz valamit :)

2015. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
(na most meg én lettem a 11. ez az oldal valami katasztrófa)
2015. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Jah, nem kell visszaadni, nincs semmi jogalap, hisz tévedtek mi?



[link]


[link]

2015. máj. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#11 Szerintem kimoderálták az eredeti 11-es hsz-t, akkor szokott ilyen lenni.


Btk.:


Jogtalan elsajátítás


378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást védett kulturális javak körébe tartozó tárgyra vagy régészeti leletre követik el.

2015. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Áldja isten jó szokásukat. Nem keresnek még dolgozókat? Két hetet én is szívesen rájuk szánnék. :)
2015. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
értem a szitut :( és hétfőn intézkedek is ezügyben, szólok aztán, visszafizetem a pénzt. de fogom sajnálni azt a 300 lepedőt
2015. máj. 9. 22:06
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a céggel, ha ők kezdeményezik a pénz visszavonását a banknál, akkor neked nem fog semmibe kerülni (utalási költségek).
2015. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Költsd el, én örülnék a számlámra kerülő pénznek bár honnan, bár mennyi is....
2015. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
bár azért az sem hülye ötlet h folyószámlát nyitnék h kamatozzon addig amíg nem szólnak h küldjem vissza
2015. máj. 11. 08:58
 20/20 anonim ***** válasza:
Elég kevés a kamat. Lehet, hogy több lenne a számlavezetési költség.
2015. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!