Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felszámithat átütemezési...

Felszámithat átütemezési költséget a bank előtörlesztés jogcimén arra az összegre, ami visszajár (na?

Figyelt kérdés
CHF alapú személyi hitel számlára utalták az újabb személyi hitel összegét. Elszámolóleavél megérkezett, 2 nap múlva egy másik levél, mely szerint kérésemre előtörlesztés történt a visszajáró összeggel, ezért a jogszabály szerinti átütemezési dijat levonják. Telefonon azt mondták, hogy hitelkiváltás miatt vettem fel az újabb hitelt. A szerződésben ez nem szerepel, és az eredeti hitel lezárásáról sem kaptam értesitést. Az hogy a törvény szerint a visszajáró összeg egy másik hitel összegét csökkenti, jelentheti azt, hogy az én kérésemre történik?
2015. ápr. 30. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól értem?

- Volt egy személyi kölcsönöd, amit kifizettél, és ebből visszajárt neked.

- A jelenlegi személyi kölcsönödre tette a bank a "visszajárót", így tőkét csökkentett.


"CHF alapú személyi hitel számlára utalták az újabb személyi hitel összegét." Ez így nagyon nem kerek, hacsak nem hitelkártyáról van szó, de ott meg nincs előtörlesztési díj.


" kérésemre előtörlesztés történt"

Keresd elő a papírkáidat. Ha ez a mondat vhol szerepel, akkor igen, előtörlesztettél, amiért díjat kérhet a bank.

Ha ez a mondat sehol sem szerepel, akkor a k anyjukat, tehát menj be és tájékoztasd őket a hibájukról.

Az ügyintézővel ne ordíts, nem biztos, hogy tehet róla, de ha felhúzod, akkor lehet, hogy neki nem lesz sürgős elintézni. :)

2015. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tavaly decemberben emelte olyan mértékűre a törlesztőt, amit nem tudtam teljesiteni. Kegyes volt, és felvehettem a még hátralévő összeg erejéig Ft hitelt. Ebben a szerződésben van, hogy az eredeti chf szerződésben lévő számlaszámra utalják. Ebben az új szerződésben 1 hang nincs arról, hogy előtörlesztés, vagy bármi. Nem fogok orditani az ügyintézővel, egyébként sem szoktam. Arról kéne irás, hogy a visszajáró összeget kérem előtörlesztésben. Azt meg nem kértem.
2015. ápr. 30. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!