Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » K&H Banknál az előtörlesztés...

K&H Banknál az előtörlesztés ilyen zsivány módon működik?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem a bankba szemtől szemben, világosan és érthetően, milyen díja van az előtörlesztésnek. Válasz: 1%. Tehát ha befizetek 1000 eurónak megfelelő forintot, 990et írnak jóvá a tőkéből? Válasz igen.


Bemegyek 1 hét múlva, mondom előtörlesztenék, 1300 eurónak megfelelő forintot. Szépen kiszámolja a rögzített 308,97 árfolyamon. 401E körül van. Azt mondja 10E az előtörlesztés díja. Mondom neki, múltkor még csak 1% volt. Válasz, igen, de minimum 10E maximum 35E. Rendben, akkor ezt nem tette hozzá, de biztos így van. Másnap jön az sms, tőke előtörlesztés 378E forint, kamat előtörlesztés 23E forint.


Ez mindennek a teteje. Ez így törvényes? Nyílt világos kérdésre megtévesztő, fél információk és még a tőkét sem csökkentik 100%ban a befizetéssel, kamatot számolnak ott is.



2015. márc. 4. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted viccből van a bankoknak napi több száz milliós forgalmuk?
2015. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem ez volt a kérdés :)
2015. márc. 4. 21:14
 3/14 anonim ***** válasza:
árfolyamgátas a hiteled?
2015. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem.
2015. márc. 4. 21:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos nem tudom, mi lehet ennek az oka, de ezt a kifejezést még nem is hallottam, hogy "kamat előtörlesztés".

Kérdezd meg a bankot és majd írd meg, mit válaszoltak.

2015. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Két hónap múlva tervezek megint bemenni előtörleszteni, ezt szóvá is fogom tenni. Egyenes válaszok helyett mindig a mellébeszélés, aztán meg jönnek az év bankja reklámokkal. Undorító. Ha ez a legjobb, milyen a többi? :)
2015. márc. 4. 22:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem arról lehet szó, hogy a 23 ezer forint az előző fordulónap óta felhalmozódott kamat volt, amit különben a következő fordulónapon fizettél volna ki.
2015. márc. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Nem értem te azt hitted hogy egy bank ingyen dolgozik?
2015. márc. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7


Lehetséges, olyan 41E szokott lenni a törlesztőben a kamat 9E a tőke.

De ha így van, akkor a törlesztő amit vonnak most vagy kevesebb lesz vagy nagyobb lesz 23E-el a tőkearány. Kíváncsi leszek.


#8


Nem hittem, nem vagyok hiszékeny, ha elolvastad volna figyelmesen, azon van a hangsúly, hogy rákérdezek valamire érthetően és világosan és csak fél információt adnak ki, ezzel megtévesztenek.

2015. márc. 5. 11:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért kerül ilyenkor törlesztésre a kamat is, mivel az előző esedékességi nap és az előtörlesztés napja közötti időszakos kamatot is meg kell fizetni, hiszen gyakorlatilag ilyenkor újrakalkulálják a hiteledet a csökkentett tőkeösszegre számítva.


Az viszont egy vonatkozó kérdés, hogy ezután változatlan futamidő mellett fogsz kisebb részleteket fizetni, vagy változatlan részletek mellett csökken a futamidőd. Valamelyik egészen biztosan életbe lép a két alternatíva közül. Nem tudom, ezt tisztáztátok-e, mert talán még ez lehet Neked is fontos információ.


A fiókosok meg sajnos nem a legjobban képzett réteg egy bankon belül, ezért érdemes minden ilyen jellegű ügyet telefonon intézni (lényegesen hozzáértőbb emberek ülnek ott).

2015. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!