Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sürgősen 200 ezer ft-ra van...

Sürgősen 200 ezer ft-ra van szükségem, mit tegyek? Könyörgöm segítsen vki :' (

Figyelt kérdés

Egyedül élek az 5 éves fiammal, apukát évek óta nem láttuk, apukám meghalt, anyukám külföldön de nem foglalkozik velünk, semmi segítségem és teljesen egyedül vagyok. Havi 100 ezer a fizetésem, és eddig nem is volt semmi gond, de most nagy bajba kerültem. Folyószámla hitelt nem kapok mert nem számlára jön a fizum, majd csak 3 hónap múlva mert most átirattam, de annyit nem várhatok. Vki segítsen, el vagyok keseredve, és nagyon egyedül vagyok. Nem tudok kérni senkitől, pedig nem ajándékba kérem, max 3 hónap múlva visszaadnám mindet, de nincs ötletem kihez fordulhatnék. :( Prividentet ne írjátok, annak óriási a törlesztője, nem merem bevállalni.

Köszönöm ha van ötletetek.

Egy elkeseredett anyuka :'(


2015. ápr. 2. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedülálló anya vagyok ugyancsak 5 éves kisfiúval.

Azt nem írtad, hogy mi az az élethelyzet, amit ezzel a pénzzel oldanál meg- hátha tudunk ötleteket adni.


Azért azt szerintem érdemes lenne tisztán látnod, hogy egy ilyen anonim oldalon senki nem adna neked kölcsön- akkor sem, ha 500 eFt-ot keresnél, mert - szerintem valahol érthető módon és helyesen- nagy az emberekben a bizalmatlanság az ismeretlenek felé, a pénzügyekben meg főleg.


A 100 eFt-os fizetésed sem garancia arra, hogy vissza tudnád fizetni és mivel eltartasz kiskorút azzal sem menne a magánszemély kölcsönt nyújtó semmire, ha lepapíroznátok tisztességesen, mert a gyermeked érdekeire hivatkozva bizony nálad nem lehetne csak aprópénzenként visszakapni az összeget, ha bármi gond lenne.


Ami még eszembe jutott: a fizetési előleg. A legtöbb helyen működik, ha jól emlékszem a minimálbér 3szorosa szokott lenni a keretösszeg, nálunk épp 6 hónap kamatmentes részletben lehetne visszatölrleszteni, illetve a fizetésből levonják számfejtés után.

Nagyjából ez az összeg neked is elég lenne. A munkahelyeden kellene érdeklődni.


Ha nincs folyószámlád, nincs számlatörténeted, akkor sajnos a normál bankok, a viszonylag tisztességes feltételekkel hiteltnyújtó pénzintézetek nem fognak tudni neked egyik napról a másikra segíteni.


Ami még eszembe jutott- de tényleg csak akkor, ha tűzoltásról van szó, különben ez is felelőtlenség!- zacsiba, zálogházba be tudod adni az ékszereidet. Arany karikagyűrű, nyaklánc, fülbevaló stb. Ott tudnak rá kvázi kölcsönt adni, viszont itt nagyon figyelj arra, hogy időben ki tudd váltani, mert különben a sokszoros értékű ékszer vész el.

A zálogjegyet úgy tudom lehet hosszabítani is (nem vagyok ebben járatos, nem volt még ilyen ügyem, de talán érdemes lenne ennek is utánajárni).


Nem túl alacsony THM-mel, de ha van autód, akkor a törzskönyved leadásával legálisan tudsz hitelt kapni rá- normál bankok leányvállalatai is foglalkoznak ilyesmivel. 200 eFt-ot azért egy közepes állapotú 10 év alatti autóra talán adnak. A hitelkamata kb. a folyószámlahitel környékén van.


Esetleg ha nem azonnal, nem holnapra kell, akkor 1-2 hónap alatt plusz takarításból (óránként 1.000 Ft teljesen reális!), gyermekfelügyeletből is össze lehet szedni- vagy legalább egy részét.


Ennél több ötletem látatlanban nincsen. Írd meg, hogy mi ez a kilátástalan helyzet, hátha jön még ötlet.

2015. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

NE PONTOZZ LE! OLVASD VÉGIG ÉS GONDOLKODJ!!!


[link]

2015. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
havi 100 ezerből mégis hogy adnál vissza 3 hónap alatt 200ezeret bárkinek?
2015. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!