Lakashitel atvallalasara van e lehetoseg es mik a feltetelek hozza?
Ez nem így működik, nem ilyen egyszerű. Amikor a bank nektek hitelt adott, azt a kettőtök együttes hitelképessége alapján állapította meg.
Az ingatlan értéke, az akkori hitelezési szabályok és Ti a hitelképességetek határozta meg, hogy mekkora összeget kaphattok és milyen kamatra.
Ha a lakásban maradó magához váltja a tulajdonjogot, akkor neki egyedül kell majd hitelt fizetnie. Ehhez a bank egyáltalán nem biztos, hogy hozzájárul, mert ez így sokkal kockázatosabb, mint adós-adóstárs mellett.
Ilyenkor egy új hitelkérelmet kell benyújtani és sajnos az is előfordulhat, hogy nincs rá megoldás, nem lehet átvenni valaki hitelét, csak ha max hoz egy új adóstársat.
Ha van új férj, akkor gondolom már hivatalosan is elváltatok, a vagyonmegosztás is megtörtént.
Megállapodtatok valamiben, hogy mi legyen a tulajdonrészeddel és a hitellel?
Ti ketten, közösen kötöttetek egy hitelszerződést és közös tulajdonotokba került egy ingatlan. Erre senki nem kényszerített benneteket, Ti magatok döntöttetek így.
Gondold végig logikusan, ki az, akinek ez a helyzet most a válás után rossz...
Nincs olyan törvény, hogy az "ő dolga" lenne bármin is változtatni. Mivel a Te érdeked, hogy változzanak a dolgok, ezért célszerű neked elkezdeni az ügyintézést és utánajárni, hogy mik a lehetőségeid.
Mivel az ingatlan házasság előtt szerzett vagyon, így nem kötelezhető az új férj, hogy beszálljon a hitelbe. Gondolom nem is vágyik rá, ha nem kap az ingatlanból tulajdonrészt.
Kérd ki egy jó ügyvéd tanácsát, ő biztos tud javasolni alternatívákat, de egy biztos! Nincs olyan jogszabály, törvény, ami a Ti általatok kötött hitelszerződés megváltoztatását előírná. Nektek magatoknak kell kitalálni közösen, hogyan lehet ebből kimászni úgy, hogy mindenkinek megfeleljen a végeredmény.
Mi van a bírói döntésben a vagyonmegosztásról? Mit mondott, mit tanácsolt az ügyvédetek az ingatlan és a hitel kapcsán?
Már miért ne lenne a neveden az ingatlan attól, hogy részleteket fizetsz? (Csak lízing szerződésnél lenne a bank nevén, minden egyéb normál hitel esetén magánszemély/ek nevére kerül az ingatlan tulajdonjoga.)
Úgy tűnik, összekevered a dolgokat és tájékozatlan vagy vagyonjogi és hitelezési szabályok terén.
Pár dolgot nem értek. Amikor elindult a válás, nem gondoltad végig, mi történik, ha Te mindenbe beleegyezel úgy, hogy a Te érdekeid nincsenek figyelem bevéve?
Miért egyeztél bele úgy a vagyonmegosztásba, hogy ennyi tisztázatlan kérdés van még a háttérben?
Gondolhatod hogy mostmar mindent maskepp latok,azert probalok megoldast keresni,mert az X kommunikaciokeptelen.
Nincs biroi vagyonmegosztas csak ugyvedi.csak valas es gyerekelhelyezes volt,mert az X kerte hogy ne boncolgassuk a tortenteket.Persze lehet hogy sok vesztenivaloja lett volna.A gyerek miatt nem akartam torturat,persze ezzel elt vissza es teszi a mai napig.Mostmar banom,mert minden most kerul penzbe....
Sajnálom és tudom, hogy nagyon nehéz ilyen helyzetben ésszerűen gondolkozni, de amikor tisztul a kép, érdemes ezeket a dolgokat tisztázni, az elvarratlan szálakat elvarrni, különben egy életen át csak húzod magad után a felesleges terheket.
Ha végiggondolod, az exed már új életet kezdett, van új férje is, tehát nem elfogadható, hogy nem akarja tisztázni a vagyonjogi kérdéseket.
Én nő létemre nem tartom etikusnak, ha a gyerekre hivatkozva földönfutóvá tesznek egy apát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!