Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jártatok már úgy, hogy tévesen...

Jártatok már úgy, hogy tévesen utaltak a számládra pénzt? Ha igen visszautaltad, vagy mit csináltál?

Figyelt kérdés
Mi úgy jártunk, hogy a férjem fizuja volt aktuális, késett, de aztán jött egy sms,egy, a vártnál kicsit nagyobb összegről. nem szerepelt név, közlemény, csak hogy készpénz befizetés. Eljátszottam a gondolattal, mi van ha téves utalás? De ezzel is csak nekem lenne gondom....Másnap megnéztem az ebankomon, tényleg a fizuja jött....Gondoltam amúgy,hogy nem valószínú egy tévese utalás...
2010. febr. 13. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet tévesen utalni, mert utaláskor a fél bankszámlaszámát és nevét is fel kell tüntetni, így ha valamelyik nem stimmel, nem indítanak tranzakciót!

A férjed fizetése akkor rendben van, viszont a cég lehet az összeget tévesen utalta, így előfordulhat, hogy vissza kell utalnotok a különbözetet, vagy köv. hónapban annyival kevesebbet fog hazavinni férjed a cégtől!

2010. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem már utaltak tévesen.2 éve egy reggel sms-t kaptam a számlaegyenlegemről. 1.600000 Ft.Azt hittem rosszul látok és megnéztem mégegyszer de valóban annyi volt. aztán felhívtam a telebankot és ott is azt mondta a rendszer h az egyenlegem ennyi. Nem hagyott nyugodni mert tudtam,hogy az a pénz nem az enyém és így bementem a bankba és kértem nézzék meg,hogy honnan van. Kiderült ,hogy a volt munkáltatómtól van de nem nekem szánták hanem a bankon belül valami törlesztésre.Gondolom bent voltam még nekik a rendszerbe és elütötték a bankszámlaszámot. A nő a bankba felhívta őket és megköszönte a nevemben a pénzt nekik és mondta ,hogy örülök neki de az nem az enyém:D Hozzáteszem,hogy kis városban lakom és tegező viszonyba vagyok a banki alkalmazottal is és ő meg a volt munkáltatómnál lévő ügyintézővel,hiszen mindenki ismer mindenkit.Így jó poén volt a telefonos megköszönés.:)Visszautaltam nekik a pénzt azonnal és az átutalási díjat amibe ez nekem került rátették a számlámra.
2010. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A fizu valóban több, de szerintem nem téves,meg van arra is a magyarázat,gondolom.Na mindegy,legalább nem kell törni a fejem mit csináljak.Elvégre az sem "talált pénz" lett volna...
2010. febr. 13. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ügyvédünk kapott egyszer egy százmilliós tételt a bankszámlájára tévedésből. Visszaadta, meg sem köszönték.
2010. febr. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!