Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most ha elvinném a lottó...

Most ha elvinném a lottó ötöst, hogyan fektessem be úgy hogy életem végéig megéljek?

Figyelt kérdés
Ez jó ötletnek tűnik, hogy egy részét lekötni a bankba pl 2 milliárdot, ami éves szinten 8-10% kamat jön rá, amiből simán meg lehet élni? Lehetne akár pénzügyi tanácsadókra bízni aki forgatná a vagyont.

2015. febr. 14. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
El vagy tévedve. Annyi kamatot kapnál rá hogy a kezelési költséget se futná.
2015. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Euróban biztonságosabb lenne tartani és nem feltétlenül magyar banknál.
2015. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Ja és persze ennyiből, vagy ennek töredékéből lehet vállalkozást indítani, ami leköti az idődet és még hasznos is. Az unatkozó milliomosnál nincs rosszabb.
2015. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképpen vegyesen kellene, nagyobb kockázatú és hozamú vegyes részvényekbe, és kockázatmentes helyekre is és többféle külföldi bankba is. És mellé kitalálni valami üzletet vagy többet.
2015. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nem jó ötlet, ennyi kamatot nem kapsz sehol, egy csomó dolgot levonnak a pénzből, adózni kell a kamat után

ha nem csinálnál vele semmit akkor is megélhetnél belőle

én államkötvénybe tenném a pénzem, évi 4%- ot kamatozna, ha 5 évre teszem be és nem nyúlok a kamathoz sem adómentes, addig pedig megélnék abból ami a 2 milliárdon felül van, most elég sokat lehet nyerni

senkire nem bíznám a pénzem, persze nyilván tanácsot kérnék, de azért én is el tudom dönteni mit hogyan csináljak, vállalkozásba nem kezdenék, mert csak vinné az energiámat, időmet, pénzemet

2015. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

8-10% :) Nem 93-at írunk.


Nagy betétek külön banki szolgáltatást kapnak, így nem 0,5-1%-ot, hanem ennél valamivel többet kapnak.


De örök szabály, nagy összeget diverzifikálni kell.

2015. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Úgyse nyered meg.
2015. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fogadok hogy nem te nyered meg. Nagy esély van rá.
2015. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

"éves szinten 8-10%"

Ezen röhögtem a legjobbat...

2015. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát, 2 milliárdos tőkéhez elég csak 1% nettó kamat, és máris nagyon jól megélhetsz belőle úgy, hogy hozzá se nyúltál a tőkéhez! Szóval több különféle bankbetét között megosztani és ennyi. Vagy pénzpiaci alapok.
2015. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!