Ha a banki dolgok minden részéhez szeretnék érteni, akkor milyen szakon kell továbbtanulnom? (Hogy akár egy saját bankot is el tudjak vezetni)

Figyelt kérdés
Melyik szak lenne a legalkalmasabb erre?
2015. febr. 11. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Saját bankot? Ezt biztos, hogy úgy érted, hogy bankot akarsz nyitni? Mert ahhoz legalább 2 milliárd forint tőke szükséges.

Nem inkább bankfiókra gondoltál? Az szerintem reálisabb.

Több lehetőség van, hogy bankban dolgozz. A legjobb ha valami gazdasági alapdiplomát szerzel (pl. gazdálkodás és menedzsment vagy pénzügy-számvitel). Utána elmész Pénzügy msc képzésre és jelentkezel bankhoz. Persze itt nem fognak még egyből rádbízni egy fiókot, fel kell küzdeni magad. Meg azért nem árt az sem, ha van még pár képzésed ezek mellé, ha érdekel akkor nézz körül a bankárképző honlapján.

Persze a banknál vannak képzések vagy fizetik neked, ami azért nem hátrány mert elég drága dolog. Érdemes tájékozódni és szerintem olyan nincs, hogy valaki minden területhez ért.

2015. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam rosszul, nem bankfiókot szeretnék, hanem saját bankot!

Ezzel kapcsolatban is azt ajanlod, hogy pénzügy és számvitel?

2015. febr. 11. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!