Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pontosan mi az az állampapír?

Pontosan mi az az állampapír?

Figyelt kérdés
És mire jó? Tudom, a gugli is a barátom, de remélem, ti is azok vagytok! :D (Közgáz vizsgához kéne egyébként, de sehol nem találok rá egy normális definíciót.) Köszi szépen!

2015. jan. 23. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Közgázra jársz és még ezt sem tudod? Ne haragudj, nem mondom meg. Bukj meg, essél ki a suliból, nem neked való. Ilyen közgazdászokra akik ennyi minimummal nincsenek tisztában, nekem nincs szükségem és ennek az országnak sem.

Tanuld meg a tananyagot, és meg fogod érteni, h mi az az állampapír.

Nem definíciót kell magolni. Egyébként az "állampapír fogalma" keresésre a google a teljesen dilettánsok számára is érthető magyarázattal szolgál. Nemhogy egy ezt a szakmát tanulónak.

Döbbenet ez a mai iskolarendszer.

2015. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha magyar akkor mivel kicsit kemény így még arra sem való, eltömődhet a WC..

Ha külföldi akkor annak megvételével kvázi hitelt adsz az országnak vagyis az ország működését a te pénzedből is finanszírozzák. Cserébe kapsz kamatot, így neked is jó és az országnak is.

2015. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(Nem biztos, hogy közgázra jár, nekem pl. gépészmérnökként is van közgáz órám. Ettől függetlenül én sem tudom :D)
2015. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kacsa Tibor válasza:

Az első válaszolónak írnám, hogy pont az ilyen emberek miatt ilyen ma Magyarország. Ha valaki segítségért folyamodik, akkor kinevetik, elkergetik, mindent mondanak, csak épp a lényeget felejtik el. És ha nem tudja, hogy mi az az állampapír?? Tételezzük fel, hogy J. M. Keynes egyetemen lemaradt az anyaggal, és nem tudott deriválni. Képzeljük el, hogy megkérte a professzorát, hogy segítsen neki, az pedig elküldte a fenébe... Na igen, akk a 29-33-as válság óta sz**nánk rendesen....


A második válaszoló válasza tökéletes volt, alapvetően ez az állampapír funkciója :)

2015. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: köszi, de privátban már válaszoltam az első válaszolónak. Valóban nem közgazdásznak készülök, bölcsészhallgató vagyok, viszont valamiért kötelező tárgy nekünk is a közgáz, szóval kitalálható, hogy nem igazán az én világom ez a téma... :D Köszi a választ is!
2015. jan. 25. 11:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!