Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minimálbéres fizetéssel sosem...

Minimálbéres fizetéssel sosem leszünk hitelképesek?

Figyelt kérdés

Én szakmunkás minimálbért keresek, műszakpótlékkal, mert folyamatos műszakban dolgozom, tehát olyan átlag 136 ezer a bruttóm. A férjem a fizetése nagyobb részét nem hivatalosan kapja, a bejelentett bére sima minimálbér.

Ha van kellő önerőnk, a bank élből elutasít-e csak azért, mert papíron ilyen keveset keresünk? (Igen, tisztában vagyok vele, hogy csak a bejelentett bér számít)

Tegyük fel, ugyanott akarunk hitelt, ahol a számlánk van. Ez esetben figyelembe veszi-e azt a bank, hogy mondjuk láthatóan havi szinten a számlánkon 80-100 ezer forintot megtakarítottunk előtte 1-2 évre visszamenőleg, tehát bár szarul keresünk, jól gazdálkodunk.

Még egy olyan kérdés: ha nincs lakáskasszánk, lennénk-e jogosultak államilag támogatott lakáshitelre? (Friss házasok vagyunk, első saját lakásunk lenne, nincs tulajdonjogunk ingatlanban)

Megtakarításunk az van, több, mint ami lakáskasszából összejönne 25 ezres befizetésekkel.


2015. jan. 20. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Én diplomás minimálbérre vagyok bejelentve, arra kaptam hitelt 2009-ben. Lakáskasszát a hitelfelvételkor kötöttem, de erről a Bankot kell megkérdezned mert passz.

Akkor van nagy esélyetek hitelre ha valaki szülő házát fedezetként ráterhelitek, úgy válogathattam volna a hitelek közül, de mivel nem akartam kockáztatni, így 8 bankból 1 adott csak 20%-os önerő mellett, de egy 50-60%-os önerő is jó szerintem akkor nem kell másra terhelni.

2015. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És a hitelfelvételkor kötött lakáskassza pontosan hogy működik, és egészen pontosan mire jó, mire használható fel?


Semmi szín alatt nem akarunk ingatlanfedezetet belevonni. Ezt nem várnám el egyik szülőpártól sem, mert fordított esetben én sem egyeznék ilyenbe bele. Családot és pénzügyeket külön kell választani.

2015. jan. 20. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!