Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudom fizetni a hitelkárty...

Xyz987456 kérdése:

Nem tudom fizetni a hitelkártyatörlesztőt, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2 éve kötöttem szerződést egy AMEX-goldra 1,5 milliós hitelkerettel, egy ideig tudtam fizetni, de utána egy anyagi helyzet változás miatt már nem. Tavaly Augusztusban megegyeztem az OTP faktoringgal, hogy havi 70-ezrével törlesztem, de sajnos azt sem tudtam teljesíteni. Most kaptam egy levelet melyben 10 napon belül követelnek 2,3 milliót mire számíthatok, ha nem tudom befizetni? Van munkám, próbálom rendezni a soraimat, illetve anyámmal közösen van egy telek a nevemen, arra a behajtás során rátehetik a kezüket?

Közben rendeződött a munkahelyi helyzetem is, kaptam egy elég magas jövedelemmel járó munkát (~450-480 ezer ft. nettó), abból mennyit tilthatnak le?



2015. jan. 13. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
azonnal el kell adni a telket és kifizetni a tartozást, anyáddal egyezz meg
2015. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

nem ajánlom a telekeladást!

próbálj egyezkedni a végrehajtóval!

2015. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Telek menjen át teljesen anyud nevére mert viszi a végrehajtó.

A bejelentett béred nettójának 33%-át viheti a vgrehajtó csak az a baj hogy mire oda jut a 2,3 millióra rájön még 1 millió kamat meg végrehajtói díj stb stb.

2015. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha inkasszálják a számlád akkor a teljes összeget vihetik, egy fillért sem hagynak rajta

ha a fizetésedből tiltják, akkor 33%

2015. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én leginkább attól tartok, hogy a fizetésemből kezdenek le vonni, és még a számlámat is inkasszálják.

Akkor még a gyerek oviját sem tudom fizetni, meg semmit sem.

2015. jan. 13. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:

A fizetésed 33%ra készülj fel hogy elkezdik vonni nem tudod megúszni (hacsak nem vagy kevesebbre bejelentve mert csak a bejelentettből vonhatnak).

Számlainkasszó szintén 100% kb a letiltással egyidőben várható. A megoldás hogy más számlájára kéred a fizut. Lehetőleg olyan emberére aki nem fog meglépni a fizetéseddel, és nem vár inkasszót.

2015. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ha inkasszót kapsz tényleg bajban leszel bár nem 0 Ft-od marad, de nem mész sokra azzal ami marad.

Ami marad: 28500 Ft plusz az efölötti és az ennek az összegnek négyszerese közötti összeg 50%. Vagyis Kb 72000 Ft marad neked mert a 28500 Ft négyszerese fölötti összeg egészében vihető.

Plusz ha van megtakarítási számlád azt is bukod a tartozás erejéig.

Mindent visz a vgrehajtó, ha nem tudsz fizetni akkor a bankból menekítsd amit lehet. A párahuzatban ilyen esetben nagyobb biztonságban van.

2015. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!