Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tecsos vásárlókártyát azaz...

Tecsos vásárlókártyát azaz hitelkártyát hol tudom megszüntetni?

Figyelt kérdés
Vettünk a Tescoban 0% THM-es műszaki terméket. Fogalmazzunk úgy, hogy ajándékba(ők mondták) adtak hozzá egy hitelkártyát, Budapest Bankosat.Gondolom, addig nem lehet megszüntetni a hitelkártyát, amíg nem lesz kifizetve az áru. Valójában itt volt a dolog hátulütője, mivel volt most ilyen akció, hogy 0% THM vagyis kamat nélküli visszafizetés, és persze cserébe el kelett fogadni a hitelkártyát, amit kötelező aktiváltatni. De ha nem használjuk egyátalán, az nem jár semmilyen kötelezetséggel. 1 évben ingyenes a htelkártyadíj de addigra le lesz törlesztve az áru és meg fogjuk szüntetni, vagyis remélem meg lehet szüntetni, kérdés, hogy hol? A Budapest Banknál?
2015. jan. 11. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem veszel fel a kártyával több pénzt, kifizeted a hiteled, a számlád megszűnik és ezzel a kártyád is.
2015. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem a Budapest Banknál. A Tescoba hiába mész, hiszen nem velük kötöttél szerződést, hanem a pénzügyi parterükkel. Esetleg ha van abban a Tescoban állandó BB pult, ott kitölthetsz egy nyomtatványt, de az is lehet, hogy az az ügyintéző nem tud segíteni, mert pont az ellenkezője a célja. Nem az, hogy megszüntesd velük a szerződést, hanem hogy minél több ügyfelet összeszedjen.

Szóval vagy beküld egy BB fiókba, vagy levelet kell írnod.

Az egész biztos, hogy azzal, hogy visszafizeted a hitelt, és az áruhitel-szerződésed ezzel érvényét veszti, még nem jelenti azt, hogy a hitelkátya is megszűnik. Csak sok ember nem gondol bele, elfelejti a kártyát, vagy úgy gondolja, hogy ha nem használja, akkor nincs díja. De van, akkor is van kátyadíj, sőt kinézem belőlük, hogy a megszüntetésnek is lesz vmi díja. Sokan még mindig nem fogják fel, hogy ingyen nem kapnak semmit, valakinek vmilyen érdeke áll mögötte. Menj utána, vagy csak hívd fel őket első körben.

Lehet hogy már most sem 0%-os a terméked, mert ha tavaly vetted fel a hitelt, és az első évet naptári évnek tekintik, akkor már 2015 januárjában ráterhelhetik a díjat. Ha nem ilyen gonoszak, akkor csak 12 hónap után, ez biztosan szerepel az ÁSZF-ben.

2015. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most vettük és 10 hónapos a törlesztés vagyis idén novemberben lejár. A hitelkártya díja az első évben ingyenes azaz, ha novemberben vége a törlesztésnek, akkor utána meg is fogom szüntetni. Aktiváltatni kell sajnos, viszont nem nyúlunk hozzá el lesz süllyesztve a fiók mélyére :)Azt is mondták, ha 1 éven belül vásárlolunk a kártyával,akkor automatikusan meghosszabodik az ingyenes kártyadíj, de hát ugye mi nem akarunk. És ha vásárolunk vele, onnatól kezdve hozzányúltunk a hitelkerethez és mínuszba kerülünk.Persze biztos lesz a megszüntetésnek díja, de szerintem minimális összeg.
2015. jan. 12. 06:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként átböngésztem a Hitelkártyás szerződést és minden, nevezzük úgy, fontos információ szerepel rajta, de a megszüntetés nem, legalábbis nem láttam. Persze,hiszen a Bank nem érdeke.
2015. jan. 12. 06:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Benne van a hitelszerződésben, hogy addig nem szüntetheted meg a hitelkártyád, amíg a 0%-os hiteled le nem jár?

Nem valószínű. Ez esetben bármikor lemondhatod a kártyát, csak be kell menni a bankba.

Mellékesen az "ajándékot" sem kell elfogadni. Vagy így olcsóbban kaptad a műszaki cikket?

Ez egyszerű árukapcsolás, csak arra megy ki, hogy a legtöbb ember így gondolkozik: Ha már van kártyám, kipróbálom, majd visszafizetem. Aztán nem fizeti vissza időben, így már kamatot is kell fizetnie...

2015. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, de mi nem fogjuk használni a hitelkártyát és ha nincs használva, nincs mit visszafizetni sem.
2015. jan. 15. 07:54
 7/7 anonim válasza:

Szóval ne regisztráljon senki ,egy átverés az egész,,ugyanúgy fitetsz havonta mint a másik bankártyáknál,csak itt magasabb tarifával..

Én is megszüntettem,pedig sosem használtam,illetve nem is volt aktivizálva a kártya sem.

És mégis küldték havi rendszerességgel a sárga csekket,mikor felmondtam akkor a kártya árát is kifizettették velem..

Szóval egy mocskos banda az egész !!!

SENKI SE DŐLJÖN BE MERT ÁTVERÉS !!!

2022. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!