Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A késedelmi kamatot kamatos...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

A késedelmi kamatot kamatos kamattal kell-e számolni vagy csak egyszerűen?

Figyelt kérdés

Félévekre kell számítani azt tudom, de az alapösszeg marad ugyanannyi, vagy növelhető az előző kamatokkal?

Nem adótartozás, hanem kártérítés bírósági ítélet alapján.


2010. febr. 6. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd le pontosan, hogy mi van az ítéletben erre vonatkozóan, mert így bármi lehet..
2010. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Annyi van csak, hogy P Biztosító fizessen X összeget és annak kamatait. Kb. 2005 óta a késedelmi kamatot félévekre, az előző félév végi jegybanki kamattal kell számolni, ezt értem. Az nem tetszik, hogy úgy tűnik, hogy pl. a 2006 évre járó kamatok nem járulnak (kamatos kamatként) hozzá a 2007 évi kamat számításánál a eredeti X összeghez, (nem tőkésítődik) stb., ha igaz.

Sima szorzás, összeadás?

2010. febr. 6. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, akkor ez alapján azt kell mondani, hogy sajnos sima szorzás, összeadás, ahogy írtad is. Általában nem ítélnek kamatos kamattal meg ilyen összegeket, csak nagyon speciális esetekben (szerződéstől függ). Remélem sikerül kiszámolnod. Napi kamatot számolhatsz, ezt vedd figyelembe, tehát a naptári napok számát veheted alapul kivéve, ha ki van kötve valami más kamatszámítási mód, bár ilyenre én még nem láttam példát.
2010. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!