Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért jó (pl. állam) kötvényt...

Miért jó (pl. állam) kötvényt vásárolni?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem értek a banki és pénzügyi dolgokhoz csak most olvasgattam a befektetésekről, kötvényekről és felvetődött bennem néhány kérdés.


[link]


Ezen az oldalon alul egy diagramon feltüntetik egy 10 ezer Ft-os kötvény pénzáramlását és nem értem, hogy miért jó 10.000 Ft-ot kifizetni, évente 1200 Ft-ért vagy kevesebb összegért??! Annyit saját magamtól is meg tudok takarítani egy kis perselyben.. Vagy én értek félre valamit nagyon?


Bocsánat az esetlegesen buta kérdésért, de nekem ez magas nagyon.

Köszönöm a segítséget! :)


2014. dec. 13. 12:55
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha veszel 1 évre 10000Ft-os kötvényt és kapsz 1200Ft hozamot, amellett visszakapod a 10000Ft-ot is. Tehát összesen 11200Ft-od lesz (jelenleg nem kapsz ekkora hozamot egyébként). A banki befektetéshez képest azért jobb, mert magasabb a hozama ("kamata"), és adómentes. Tehát ugyannnyi idő alatt valamivel több pénzed lesz.
2014. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha félre tudsz rakni 10.000 forintot, és malacperselybe teszed, akkor abból 1 év vagy 5 év múlva is csak 10.000 forintod lesz. Ha bankba teszed, akkor egy év múlva lesz kb. 10.300 forintod, 5 év múlva meg kb. 12-13.000 forintod (most nem számoltam ki pontosan). A kötvény hozama ennél általában nagyobb, 5 év múlva - az említett példán - 5*1200 (éves kamat) + 10.000 forintod lesz, ami 16.000 forint.
2014. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ilyet vegyél? 2024/N Bónusz Magyar Államkötvény


kereső: 'Index állampapír'

2014. dec. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!