Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig "türelmes" egy bank?...

Meddig "türelmes" egy bank? Nem tudom fizetni februártól a lakáshitelünket, de szeptembertől lesz munkám. Addig kilakoltathatnak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
hitele és bankja válogatja... de azt tanácsolom, ha már tudod, hogy nem fogod tudni fizetni a hiteledet, minél előbb menj be a bankodba és próbálj velük egyezkedni - átmenetileg csökkentsék a hitel törlesztésének részletét, hosszabbítsatok futamidőt, valamit... A legtöbb esetben lehet egyezkedni, de csak akkor, ha időben szólsz a banknak, hogy baj van. Az időben pedig azt jelenti: akkor, amikor már tudod,hogy baj lesz, ne akkor, amikor már hónapok óta nem fizettél!
2010. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

90 napig, aztán indul az árverési procedúra.


Nekem úgy volt egy 15 milliós hitelemmel, hogy nem fizettem ki 3 hónapig a részleteket, a mindig 10-én esedékes pénzt, s a 4. hónapban pénzhez jutottam egy másik ingatlan eladásából (pontosabban csak az előleghez, a fő összeghez csak később), így mentem vidáman a bankba 17-én, hogy akkor itt vagyok, szeretném most kiegyenlíteni az elmaradt tartozást, valamint felmondani a hitelszerződést, mert 60 napon belül szeretném a teljes tartozást egy összegben kifizetni. Erre mondták, hogy "várj egy picit, épp az előbb írtuk meg a szerződésfelmondást, s vittük mostára", erre kiment az ügyintéző és visszahozta a felmondó levelet a "kimenő" feliratú ládából, mondta, hogy akkor ha most azonnal tudom fizetni az elmaradást, akkor semmi s levél, s visszaáll az eredeti helyzet. Mondtam, hogy most készpénzben fizetek a pénzárban. Adott egy papírt, fizettem, vissza hozzá, majd nekiállt elkészíteni a lezárási ajánlatot. Mondta, küldi másnapra email-ben. Elküldte, benne volt, hogy 60 napon belül mennyi fizetendő, hogy kiadják a törlési engedélyt az ingatlanon lévő jelzálogról. Aztán én meg is kaptam a teljes összeget, átutaltam a pénzt alig 3 hét múlva, majd telefonált az ügyintéző gyerek, hogy menjek a törlési engedélyért, de én vigyem a Földhivatalba, ők ezzel nem foglalkoznak. Megtettem, ingatlan tiszta lett.


Szóval, ez a 90 nap a jellemző határidő. De persze mindig érdemes beszélni a bankkal, mert esetleg engedékenyek.

2010. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jövő héten megvívok velük, drukkoljatok kérlek!

2010. febr. 1. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!