Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van valami gyors mód normális...

Van valami gyors mód normális hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

4,5 milliót szeretne felvenni anya, mert lakást akarunk venni, de 1-1,5 hónap, míg elbírálják.. Van olyan is (Takarékszövetkezetben), ami 3 hét, de arra +4milliót kell fizetni a felvett pénz mellé, szóval az biztos, hogy nem. A Fundamenta amit anya szeretne, de ez nagyon sok idő, meg most ünnepek lesznek, ami mégjobban meghosszabbítja..

Szeretnénk minél előbb elköltözni, de ilyen helyzetben még legalább 2 hónap. Van valami normális megoldás?


2014. dec. 6. 12:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4,5M Ft lakáshitel igénylés nem olyan, mintha egy pizzarendelés. Ott talán lehet szempont, hogy milyen gyorsan hozzák ki, de osszantó, ha gyorsan megkapod, csak épp rossz. Sokmilliós hitel igényelése komoly döntés, nagy felelősség, alaposan körbe kell járni a lehetőségeket. Először meg kell ismerni a hiteltípusokat, a hozzájuk kapcsolódó feltételeket, költségeket és azt is meg kell nézni, tudná-e anyukád fizetni a részleteket. Mennyire stabil a munkája, eddig mennyi pénzt tudott havonta rendszeresen félretenni, stb, stb. Mennyi megtakarítása van most, tehát mennyi az önerő? Ez mind-mind sokkal lényegesebb, mint az, hogy milyen gyorsan adja oda a bank a pénzt.
2014. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Vezető pozícióban van, tehát az állása eléggé biztos, sőt, most lesz valami továbbképzés, ami növelné a fizetését pár tízezerrel, ha sikerül neki megcsinálni. Most járt le a kocsi hitele, ami 30k Ft volt havonta, és annyit is kellene erre a hitelre fizetni, szóval ugyan úgy 0-án lennénk. És ráadásul van félrerakva 2 millió forint nekem és tesómnak, amit, ha gond van, bármikor ki lehet venni, szóval annyira nem tűnik veszélyesnek belemenni a hitelbe.
2014. dec. 6. 14:56
 3/16 anonim ***** válasza:
Az egyik legfontosabb kérdés még tisztázatlan. Mennyi az önerő?
2014. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Látom nem értetted az első válaszolót. Ezeket a banknak kell leellenőriznie hogy hitelképesek vagytok-e, és az mindenhol eltart egy darabig.
2014. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

A 30k mi lenne? 30 kiló forint? Legyen inkább 30 eFt.

Lakáshitelnél ez a törlesztő... mégis mennyi időre? 25 évre egy ilyen "kis" összeget?

Ne értsd félre, nekem nincs ennyim, de lakáshitelnél ez igencsak kicsi összeg.

Összehasonlításul egy konkrét példa: az én hitelem 3,9 millió, 15 évre, 55 ezret fizetek.

Ha ti a felét akarjátok törlesztőnek, ráadásul magasabb összegre, akkor dupla futamidő, azaz 30 év lenne.


Nem értem egyébként hogy minek a hitel, ha egyszer ennyi pénz megvan és egyik napról a másikra mozgósítható.

Ha le van téve kettőtöknek 4 millió, akkor ki az a hülye (már bocsánat, nem akarom anyukdat minősíteni) aki majdnem ennyit hitelként vesz fel, hogy utána 7-8 millát fizessen vissza?

Azt értem, hogy ez a ti jövőtök kezdéséhez van, de ha vezető beosztásban van, akkor újra elkezdhet gyűjteni a 2 gyerekének. Főleg ha még többet fog keresni.

Ráadásul egy ingatlant úgy is lehet venni, hogy nem 1/1-ben az ő nevére kerül, hanem ti a tesóddal vagytok tulajdonosok, és ő a haszonélvező. (hogy később ne tudjátok kitenni, ha bármi történne).

Vagy hárman, 1/3 arányban lenne mindenki tulajdonos.

Egyébként pedig ha 2 gyereke van, akkor az a lakás örökség útján mindenképp kettőtöké lesz.

A maradék 500 ezret pedig akár egy hét alatt megkapja személyi kölcsönként, sőt nem tartom kizártnak, hogy ha minden dokumentumot bevisz, és nincs hiánypótlásra szükség, akkor 48 órán belül megkap ennyit.

De ehhez, amit leírtam az kell, hogy te meg a tesód is mondja neki, hogy az a 2-2 millió, az menjen csak bele az új lakásba.


Még egy kis szösszenet, mivel én már túl vagyok egy hitelfelvételen: 2-300 ezer ft, mie egyáltalán megkapja vki a hitelt, szóval 0 ft kp-val bele sem lehet kezdeni.

ügyvéd, adás-vételi, tulajdoni lap, közjegyző, hitelbírálati díj, értékbecslés, folyósítási jutalék, és még ki tudja mi: a tul.lap kb. 3000, de az összes többinél nyugodtan számolhatsz 50-60 ezerrel. Bőven 200 felett lesz.

Sőt simán lehet olyan, h vki beleölt már 100 ezret, és mégsem kapja meg a hitelt.


Ennek pedig lehet nem fogsz örülni, de úgy látom, elég fiatal vagy még, és ebben nincs tapasztalatod:

Attól hogy valaki vezető pozícióban van, még nem biztos a munkahelye. Sőt...

Manapság a legtöbb létszámcsökkentés anyagi megfontolsból van, és mivel lehet a legtöbbet spórolni? Ha azokat küldik el akik a legtöbbet keresnek.

Divat ma, hogy túl sok vezető van 1-1 cégnél. Sosem értettem, minek. Mi vagyunk kb. 40-en a munkahelyünkön, ebből 4 főnök. MINEK???

2014. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5-ös, elég rossz hiteled lehet, ha ilyen magas a havi részlete. A jelenleg igényelhető hitelek sokkal olcsóbbak, mint a pár évvel ez előttieknek, pl a 4,5M Ft-nak 20 éves futamidővel lenne kb 30.000Ft a részlete, de ettől még a hitel az hitel, nem szabad elbagatellizálni a kockázatokat, pl nem árt tisztában lenni azzal, mit jelent a kamatperiódus, mi az a kamatkockázat.

Bár kedvezőbbek a hitelek, mint régebben, viszont az igénylési feltételek sokat szigorodtak és még fognak is jövő januártól. Pl ezért fontos az önerő kérdése, mert ha nincs és plusz ingatlan fedezet sincs, akkor esélytelen a vásárlás.

Nem véletlenül mondták a takarékszövetkezetben sem, hogy 4,5M Ft hitel mellé 4M Ft önerőt kérnek. Vidéken, kisebb településeken ez teljesen normális arány. Bank sem adna ennél sokkal lazább feltételekkel hitelt. 20-50% az önerő igény máshol is, attól függően, hogy hol van az ingatlan és az sem mindegy melyik pénzintézet adja. Az önerőt lehet pótolni másik ingatlan bevonásával, ha van, de ez egy újabb kockázat, hiszen két ingatlanra kerül rá így a jelzálog.

(egy hozzáértő)

2014. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

NEM 2-2 millió van, hanem összesen 2 millió, és az nem anya félrerakott pénze, hanem nagyszülők által spórolt, továbbtanulsára szánt pénz, amihez nem fogunk nyúlni, csak, ha baj lesz. Sőt, még meg sincs, csak rá lesz utalva a számláinkra, majd nyár körül, csak azért írtam le, hogy ez egy jó biztonsági alap, ha baj van. A 30k 30 ezer a gyengébbek kedvéért, nem értem, minek még a fába is belekötni, ha egyszer megértetted, amit leírtam? Iskolában igazgató, ott pedig nincsenek tele vezetőkkel, ennyi erővel akkor ha senki nem mondhatja el, hogy biztos a munkája, akkor minek volt ez kérdés?

Igen, nem értek hozzá, 18 évesen nem nagyon foglalkoztam ilyenekkel eddig, mert nem volt rá szükségem..

4,5 millióra kell 30-40 EZER forintot fizetni, csak azért írtam 30-at, mert annyi volt az autó is, ami lejárt, ezért nem lennénk rosszabb helyzetben is.

Ha az önerő az jelenti, hogy a felvett hitelre mennyit kell még ráfizetni, akkor a 4,5 millióra, ha jól emlékszem 1-1,5 milliót, és igen, nem 10 évre vennék fel, hanem jóval többre.

Tudom, hogy rá kell rengeteget fizetni, ezt anya is mondta, legalább 2-300 ezret, ami szintén sok pénz, főleg, ha még a lakást is fel kell újítani, pedig úgy néz ki..

2014. dec. 6. 20:01
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja és igen, tudom, hogy a bankban bírálnak el, csak nagyon sokáig, pedig muszáj költöznünk, és nem szívesen maradunk még itt hónapokig, az mindegy, hogy miért..
2014. dec. 6. 20:04
 9/16 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nagy valószínűséggel anyukád hitelképes, de az a legfontosabb kérdés, hogy meg van-e az a 1,5M Ft önerő, ami csak minimum elvárás, és van-e még 300E Ft a költségekre? A gyorsaság csak másodlagos, akármi is az oka.
2014. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, megvan az a 300.000, neki is van kis pénze, amit az életbiztosítás kivételével kap. Képesek lennénk törleszteni ezt is, ha a kocsit is képesek voltunk ennyi évig.
2014. dec. 6. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!